Hamilton: Kdybych se vzdal, očekával bych, že dostanu padáka

Lewis Hamilton znovu bránil své rozhodnutí předjet o kolo napřed jedoucího Sebastiana Vettela v Grand Prix Německa.
Hamilton: Kdybych se vzdal, očekával bych, že dostanu padáka

Hamilton čelil v Budapešti dotazům na situaci, kdy se v Německu s kolovou ztrátou přimíchal mezi vedoucí jezdce závodu. "Probral jsem to s týmem, řekl jsem: ´Co chcete, abych udělal?´" vysvětloval. "Pár sekund za sebou jsem měl Jensona. Nebyl v pozici, kdy by mě mohl předjet, a já jsem se nepropadal, takže rozdíl zůstával stejný. A já jsem byl rychlejší než jezdci přede mnou."

"Řekl jsem: ´Co mám dělat? Nechci se plést do cesty Jensonovi.´ Oni (tým) řekli, že buď se můžu stáhnout a riskovat, že se budu plést Jensonovi, nebo že můžu předjet zpět do stejného kola. Tak jsem se rozhodl, že předjedu. Měl jsem velkou rychlost, nové pneumatiky, takže jsem to udělal."

Na otázku, zda ho překvapilo, že ho pak nenechal předjet Alonso, Hamilton odpověděl: "Nemá rád, když ho předjíždím já. Nic jiného bych od něj nečekal!"

Pilot McLarenu dodal, že se prostě nemohl spokojit s tím, že by ubral a uvolnil cestu na čele bojujícím jezdcům. "Nakonec je jedno, jestli jsem první nebo poslední. Jsem závodník. Závodím vždy naplno, i když třeba někde v hloubi duše vím, že nemůžu získat žádné body. Jsem placený za to, abych jel pořád naplno. Očekával bych to, kdybych byl šéf týmu."

"Vím, co ode mě můj tým očekává. Dá se předpokládat, že to samé se očekává od Fernanda a Sebastiana, takže jsem to udělal. Po závodě jsem byl ohledně toho v klidu. Kdybych to vzdal a jen kroužil, očekával bych, že dostanu padáka."

Další článek: Massa zůstane ve formuli 1, jen pokud bude mít konkurenceschopné auto

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10