Hamilton: Kanadské stupně vítězů jsou po nedávných problémech ohromující

Lewis Hamilton z Mercedesu získal ve Velké ceně Kanady druhé stupně vítězů v letošní sezóně formule 1, když v Montrealu dojel na třetím místě před svým týmovým kolegou Georgem Russellem.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Hamilton: Kanadské stupně vítězů jsou po nedávných problémech ohromující | Foto: Getty Images / Clive Rose

Po úvodním závodě v Bahrajnu, kde získal třetí místo, následovala pro Hamiltona série náročných závodů, ve kterých se potýkal s výrazným poskakováním svého vozu.

V Montrealu získal opět třetí místo, když dojel za Maxem Verstappenem a Carlosem Sainzem.

„Získat toto třetí místo je, abych pravdu řekl, celkem ohromující. Tento rok velmi bojujeme s autem. I nadále ale zůstáváme ostražití, soustředíme se a nikdy se nevzdáváme,“ řekl Hamilton.

„Na to jsem velmi hrdý a můj tým mě velmi inspiruje. Děkuji všem tady na trati a v továrně.“

Hamilton projel cílem sedm sekund za vítězným Verstappenem. Výsledné ztráty v cíli jsou však značně zkresleny safety carem, který vyjel v poslední čtvrtině závodu po nehodě Júkiho Cunody.

Přesto si Brit pochvaluje zlepšení formy Mercedesu v porovnání s Red Bullem a Ferrari.

„V tuto chvíli jsou pro nás až příliš rychlí. Dával jsem do toho všechno, přibližujeme se. Musíme i nadále tlačit, snad budeme s těmito kluky bojovat.“

Russell pokračuje v působivé sérii

Druhý pilot Mercedesu George Russell také v Kanadě pokračoval v působivé sérii umístění, když se i v devátém závodě letošní sezóny umístil mezi pěti nejlepšími piloty. Na okruhu Gillese Villeneuva skončil pod stupni vítězů čtvrtý.

„Naprosto jsem věřil, že bychom se mohli dostat před haasy a alpiny. Obávali jsme se, že se před nás dostanou Leclerc a Checo, ale dokázali jsme je za sebou udržet,“ řekl Russell.

„Naše závodní rychlost nakonec byla Ferrari a Red Bullu blíže, než jsme dosud viděli celou sezónu, my ale měli problémy s výkonností, zatímco oni ne.

„Zřejmě bych raději zajel do boxů při prvním VSC, nemyslím ale, že by to změnilo mou konečnou pozici. V prvním i druhém stintu byla rychlost opravdu dobrá, ale po restartu nevím proč, ale nemohl jsem přimět pneumatiky fungovat.“

Další článek: Jezdcem dne se v GP Kanady 2022 stal Leclerc