Hamilton: Jsem připraven dojet v Austrálii patnáctý

Lewis Hamilton si je jistý, že ho letos nerozhodí žádné výsledky, ani pokud se Mercedesu vyloženě nebude dařit a ocitne se mimo body.
Hamilton: Jsem připraven dojet v Austrálii patnáctý

Hamilton ve formuli 1 nikdy nejezdil pro jiný tým než McLaren. Až do testů minulý týden v Jerezu. "McLaren byl lepší, ale to není překvapení," srovnával v rozhovoru pro L'Equipe. "Loni jsem viděl, že Mercedes ztrácel na McLaren často sekundu, někdy dvě."

"Čekal jsem to a můžu říct, že máme méně přítlaku než oni. Ale není to katastrofa, mám nápady, jak bychom mohli pár věcí vylepšit. Evidentně to není tak dobré jako u McLarenu."

Britský pilot proto ví, že nebude mít jednoduchou sezónu. "Čeká nás ještě hodně práce, ale zdaleka to není katastrofa," uvedl s tím, že je "připravený skončit v první Grand Prix patnáctý."

Přesto věří, že by se v průběhu sezóny mohl podívat i na stupně vítězů, možná i na ten nejvyšší. A proč tedy odcházel z McLarenu?

"Jezdil jsem s konkurenceschopným autem, mohl jsem vyhrávat závody, bojovat se Sebastianem Vettelem... Ale možná jsem tam zůstal moc dlouho. Potřebuji nové výzvy."

"Nemůžu zůstat 25 let ve stejné kanceláři a dělat ty samé věci. A McLaren se pro mě stal něčím jako kanceláří. Rutina, stejná tělocvična, stejná továrna, ve které jsem věděl, co všechno kde je."

Další článek: Williams FW35 úspěšně absolvoval nárazové testy