Hamilton: Jsem extrémista, lidé mě milují nebo nenávidí

Lewis Hamilton se raduje, že u Mercedesu konečně získal samostatnost, po které toužil. K ničemu nepotřebuje něčí souhlas, dělá si věci podle svého.
Hamilton: Jsem extrémista, lidé mě milují nebo nenávidí

Důležitým krokem v Hamiltonově životě byl přestup z McLarenu, který řídil celou jeho dosavadní závodní kariéru, k Mercedesu.

"Cítím, že se teď můžu mnohem více projevovat, jsem v pohodě s tím, jaký jsem," uvedl pro Express. "Přišel jsem z místa, kde vše bylo hodně kontrolované, bylo to řízené prostředí, kde děláte a říkáte to, co je vám řečeno."

"Je třeba si udržet své hodnoty a zůstat uctivý, slušný a všechny tyto pozitivní věci, ale i tak můžete být tím, kým být chcete. Je to velký rozdíl, když jezdíte. Začalo se to ukazovat ke konci loňského roku, hlavně když jsem věděl, co budu dělat letos. Mohl jsem se uvolnit a podávat výkony, které jsem podával."

Teď si dělá vše po svém a nenechá si do svých rozhodnutí mluvit ani od své rodiny.

"Například můj táta nesouhlasí s mými tetováními, ale já nepotřebuji něčí souhlas. Nepotřebuji vás, tým, matku. Jsem, kdo jsem. To je důležité v životě každého."

"Jen potřebujete být akceptováni takoví, jací jste, a být hrdí na to, kdo jste. O to se snažím. Jsem extrémista, buď jsem nenáviděn, nebo milován."

Milují ho jeho fanoušci. Ale kdo ho nenávidí a proč? "Když jsem přišel do formule 1, bohužel se stalo to, že jsem říkal jisté věci, které si lidé vyložili jinak. To se vryje do paměti."

"Když přijedu do Španělska, lidé mě většinou nenávidí. Jestli to je kvůli něčemu, co jsem řekl, když jsem závodil s Fernandem Alonsem, nebo něco, co jsem řekl lidem, oni na to nezapomenou."

"Můžete se jen pokusit to pomalu změnit. Jsou tu tuny lidí, kteří mě mají rádi, a tuny lidí, kteří mě rádi nemají. Já zaručuji, že když se se mnou setkají lidé, kteří mě nemají rádi, změní se to, když jim věnuji čas."

Život u Mercedesu se liší také v detailech, o které Hamilton hodně stál. Konečně si může nechávat všechny své helmy a poháry. "Otázka je, jestli nějaké trofeje získáme? Skvělé, můžu si nechávat poháry. Sakra, já žádné nemám," dodal se smíchem.

Další článek: Toro Rosso svému vozu zatím zcela nerozumí

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00