Hamilton: Jezdím lépe než kdy předtím a nedělám chyby

Kvůli vozu to však téměř není vidět.
Po nadějném čtvrtém místě z Bahrajnu Lewis Hamilton ve Španělsku na body nedosáhl. Úřadující mistr světa se v tabulce šampionátu krčí po pěti závodech na sedmém místě s pouhými devíti body. Přesto však tvrdí, že jezdí nejlépe za celou svojí kariéru. Jeho výkony se ztrácejí kvůli nekonkurenceschopnému vozu.

"Myslím, že jezdím lépe než kdy v minulosti, ale to mimo tým nemůže nikdo posoudit. V Melbourne to byla jedna z mých nejlepších jízd. Když vyhráváte, tak vždy vypadáte jako ten nejlepší, ale vzhledem k vybavení, které jsem tam měl, byla moje jízda celkem dobrá. Cítím, že jsem spolehlivý. Nedělám chyby, dokončuji závody a hloupě neriskuji," řekl Hamilton pro Times.

Navzdory slabším výsledkům je Hamilton letos žádaný v obchodním světě ještě více než loni. Pro sponzory je atraktivní číslo 1, které vozí na svém monopostu. To však bude pravděpodobně muset odevzdat na konci letošní sezóny někomu jinému.

"V současnosti nemáme vůz, který by mohl vítězit. Ale v době britské Grand Prix bychom snad ztrátu mohli dohnat," komentoval Hamilton současný vývoj u McLarenu.

I když by se někdo mohl vzhledem k předchozím dvěma sezónám domnívat, že je nekonkurenceschopný vůz pro Hamiltona novým prvkem kariéry v motorsportu, opak je pravdou.

"Je to podobné zkušenostem z formule 3 a když jsem začínal ve formuli Renault. Ale v mnohem větším měřítku. Je třeba být vyspělejší a moudřejší. Pořád se učím, ale není to tak, že bych mentálně nebyl připraven se s takovou situací vyrovnat," dodal Hamilton.
Další článek: Z formule 1 by mohlo odejít až osm týmů, varuje Dietrich Mateschitz