Hamilton: Ještě potřebujeme zlepšit kvalifikace, ale vím, že můžu vyhrát závody

Lewis Hamilton odjel z Číny povzbuzen dvojitým vítězstvím McLarenu, i když na stupni nejvyšším stál jeho kolega. Věří však, že se díky kvalitám vozu a vývoji na první místo podívá letos také, a ne jen jednou.

"Máme připraveno několik vývojových úprav, pár změn pro Barcelonu, a myslím, že můžeme být vpředu," řekl Hamilton. "Pořád se musíme soustředit na rychlost v kvalifikaci. Trochu jsme se zlepšili v Číně, ale stále nás čeká práce. Zvládneme to."

"Ale hlavně vím, že letos můžu s tímto vozem vyhrát závody. Auto tak skvěle sedí, více než jakákoliv jiná formule 1, kterou jsem kdy řídil. Jsem si jistý, že ta vítězství přijdou."

I když Hamilton letos zatím nevyhrál, nedá se říct, že by si závodění neužil. McLaren spočítal, že Hamilton předjel v letošních čtyřech Grand Prix 32 soupeřů. "Dvaatřicet, opravdu? No, vždy závodím naplno, takže asi je to možné," reagoval britský pilot. "Nebojím se předjíždění, vlastně mám dobré souboje na trati velmi rád."

"Jsem rád, že jsem v uplynulých závodech mohl bojovat. Vím, že lidé měli po Bahrajnu trochu obavy, ale od té doby jsme měli tři úžasné závody. Musím říct, že mi opravdu pomáhá letošní auto. Věříte si v něm, když potřebujete zaútočit. Je velmi silné při brzdění, takže udělat dobrý manévr je snadnější."

Další článek: Sepang shání peníze na rekonstrukci, okruh je ve špatném stavu

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00