Hamilton: Jeden z mých nejlepších víkendů kariéry

Lewis Hamilton podle svých slov prožívá jeden z nejlepších víkendů své kariéry, když si vyjel pole position pro Velkou cenu Maďarska.
Hamilton: Jeden z mých nejlepších víkendů kariéry

Pilot Mercedesu zatím letos na Hungaroringu nepoznal přemožitele. Vyhrál všechny tři tréninky i kvalifikační segmenty a v závěrečné části kvalifikace porazil svého týmového kolegu Nica Rosberga na druhé pozici o 575 tisícin sekundy!

„V sobotu nikdy není ještě hotovo, zítra nás čeká ještě spousta práce,” řekl Hamilton.

„Jsem ale nesmírně šťastný z toho, jak se víkend zatím vyvíjí. Myslím, že zatím byl jedním z nejlepších... nevzpomínám si, že bych měl takovou formu jako tento víkend.”

„Do první zatáčky je to daleko, závod je velmi obtížný, fyzicky i technicky pro vůz, věřím ale týmu a svému vozu. Snad to zítra proměníme ve vítězství.”

Klepněte pro větší obrázek

V desáté letošní kvalifikace se musel Nico Rosberg před svým kolegou sklonit po deváté. Své trápení v maďarské kvalifikaci si přitom Němec nedokáže vysvětlit.

„Neumím si to vysvětlit,” řekl Rosberg. „Kvalifikace šla více méně podle plánu, ale zkrátka jsem nenašel rychlost a z nějakých neznámých příčin to bylo po celý víkend nahoru a dolu. Dnes večer se na to tedy musíme podívat. S tím, jak to dnes dopadlo, rozhodně nejsem spokojen.”

„Celkově jsem zkrátka nebyl spokojen a nechápu to, takže se na to musíme detailně podívat. Bylo to trochu nekonzistentní, je těžké to vysvětlit.”

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Došlo k tomu ve špatný moment, řekl Alonso

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.