Hamilton: Jeden z mých nejlepších víkendů kariéry

Lewis Hamilton podle svých slov prožívá jeden z nejlepších víkendů své kariéry, když si vyjel pole position pro Velkou cenu Maďarska.
Hamilton: Jeden z mých nejlepších víkendů kariéry

Pilot Mercedesu zatím letos na Hungaroringu nepoznal přemožitele. Vyhrál všechny tři tréninky i kvalifikační segmenty a v závěrečné části kvalifikace porazil svého týmového kolegu Nica Rosberga na druhé pozici o 575 tisícin sekundy!

„V sobotu nikdy není ještě hotovo, zítra nás čeká ještě spousta práce,” řekl Hamilton.

„Jsem ale nesmírně šťastný z toho, jak se víkend zatím vyvíjí. Myslím, že zatím byl jedním z nejlepších... nevzpomínám si, že bych měl takovou formu jako tento víkend.”

„Do první zatáčky je to daleko, závod je velmi obtížný, fyzicky i technicky pro vůz, věřím ale týmu a svému vozu. Snad to zítra proměníme ve vítězství.”

Klepněte pro větší obrázek

V desáté letošní kvalifikace se musel Nico Rosberg před svým kolegou sklonit po deváté. Své trápení v maďarské kvalifikaci si přitom Němec nedokáže vysvětlit.

„Neumím si to vysvětlit,” řekl Rosberg. „Kvalifikace šla více méně podle plánu, ale zkrátka jsem nenašel rychlost a z nějakých neznámých příčin to bylo po celý víkend nahoru a dolu. Dnes večer se na to tedy musíme podívat. S tím, jak to dnes dopadlo, rozhodně nejsem spokojen.”

„Celkově jsem zkrátka nebyl spokojen a nechápu to, takže se na to musíme detailně podívat. Bylo to trochu nekonzistentní, je těžké to vysvětlit.”

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Došlo k tomu ve špatný moment, řekl Alonso

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10