Hamilton: Jeden titul nestačí, chci být jeden z nejlepších této generace

Lewis Hamilton naznačil, že se McLaren musí víc snažit, pokud si ho chce udržet ve svých řadách. Britský pilot má velké ambice.
Hamilton: Jeden titul nestačí, chci být jeden z nejlepších této generace

Hamilton přišel do formule 1 v roce 2007 a hned ve své první sezóně bojoval o titul. Na první pokus ho sice nezískal, ale o rok později už slavil. Od té doby dostává techniku, která na soupeře více či méně ztrácí, a nemůže si tak plnit své cíle.

"Nejsem tu, abych závodil deset let a vyhrál jen jeden nebo dva šampionáty," řekl Hamilton pro Guardian. "Chci být jedním z nejúspěšnějších pilotů F1 této generace, takže chci vyhrát víc šampionátů. Myslím, že je třeba vyhrávat a pravidelně mít dobré výsledky, aby lidé věděli, že jste nejlepší. Lidé teď nemůžou říct, že jsem nejlepší. Jsem tu jen čtyři roky, takže toho musím ještě hodně dokázat."

Hamilton tak poslal nepřímý vzkaz McLarenu, že by se mohl poohlédnout po jiném zaměstnavateli, pokud dlouhodobě nebude mít k dispozici konkurenceschopnou techniku. Nedávno se v tomto duchu vyjádřil také šéf týmu Red Bull Christian Horner, když řekl, že pokud stáj z Wokingu postaví letos na rošt další slabé auto, bude Hamilton skutečně nespokojený. Dodal však, že se tým mistrů světa nesnaží Hamiltona přetáhnout.

Sám mistr světa z roku 2008 ale svůj tým otevřeně nekritizuje. "Podívejte se na historii McLarenu. Je to neuvěřitelný tým," uvedl. "Nenavštívil jsem továrny jiných týmů, ale lidé u McLarenu patří mezi ty nejlepší, které jsem kdy potkal. Jejich přístup k jezdcům je fantastický. Je to skvělé místo pro práci a je mi ctí být součástí tohoto týmu. Jsou to bojovníci a já také."

Další článek: Analýza z Barcelony: Roložení sil mezi týmy před začátkem sezony

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton