Hamilton je vděčný za klidný průběh kvalifikace

Piloti Mercedesu obsadili v Monze první řadu. Lewis Hamilton vybojoval pole position.
Hamilton je vděčný za klidný průběh kvalifikace

Lewis Hamilton je podle svých slov vděčný za hladký průběh kvalifikace na Velkou cenu Itálie, do které odstartuje z pole position. V první řadě jej doplní jeho kolega z Mercedesu Nico Rosberg.

V Německu a Maďarsku se Hamilton ani neprobojoval do závěrečné části, minule v Belgii skončil druhý za Rosbergem a dnes se v Monze konečně dočkal další pole position, letošní páté.

„Jsem velmi hrdý na kluky z mé strany garáže,” řekl Hamilton, který na pole position stále naposledy v květnové Velké ceně Španělska. „Procházejí těžkým obdobím a odvedli dobrou práci, když mě znovu postavili na nohy, opravili vůz a zapracovali na problémech.

Viděli jste ty problémy, které jsme včera měli. Nico měl zase problém dnes. Je to oblast, ve které se jako tým snažíme zlepšit, jsem ale vděčný, že jsem dnes prošel celou kvalifikací. Je to skvělý pocit.

V závodě máme volnost, to bylo rozhodnutí, které jsme učinili minulý víkend,” dodal Brit. „Bylo by opravdu dobré zítra získat další double. Doufám také, že budeme mít nějaký souboj s williamsy, bylo by to skvělé pro fanoušky.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Rosberg byl sice v kvalifikaci poražen svým týmovým kolegou, ovšem s druhou pozici se spokojit nehodlá. „V tuhle chvíli jsem odhodlaný vyhrát,” řekl Rosberg, který v průběžném pořadí vede o 29 bodů před Hamiltonem.

„Nemyslím na konec sezóny. Snažím se vyhrát závod. Abych byl upřímný, tak hned od první jízdy v kvalifikaci jsem měl dobrý pocit a vůz byl v mnoha ohledech lepší než včera. Hned jsem se do toho dostal, čekal jsem, že to bude obtížnější, ale kvalifikace byla dobrá. To kolo bylo v pořádku, z tohoto pohledu je druhá pozice pro zítřek dobrá.”

Další článek: V posledním tréninku byl nejrychlejší Hamilton, Rosberg má problémy