Hamilton: Je to jedno z mých tří nejlepších vítězství

Lewis Hamilton neskrýval po závodě v Číně nadšení. Způsob, jakým se probojoval na nejvyšší stupeň vítězů, udělal z výhry nezapomenutelný triumf.
Hamilton: Je to jedno z mých tří nejlepších vítězství

"Posledních pět kol jsem hladil kokpit auta a říkal jsem: ´Prosím, prosím, vydrž pohromadě.´ Neměl jsem strach, že selže auto. Měl jsem obavy, že mi odejde levá pneumatika nebo tak něco," prozradil Hamilton. "Je to jedno z mých tří nejlepších vítězství. Řadí se po bok Silverstonu a Monaka. Když vyhrajete a vedli jste od začátku, je to hezké. Ale když musíte předjíždět a opravdu si vítězství vybojujete, je to mnohem lepší pocit."

Hamilton vyhrál před GP Číny naposledy loni v Belgii. "Od mé poslední výhry je to jako věčnost. Ani si ji nepamatuji, jak je to dlouho. Užíval jsem si každý kousek, každou chvíli závodu. Miluju, když můžu bojovat s ostatními jezdci a dokážu je porazit, když jsou v nejlepší formě. Takové jsem měl pocity. Pneumatiky na některých vozech sice odcházely, ale myslím, že jezdci podávali opravdu dobré výkony a dobře bránili své pozice, takže o to víc to bylo vzrušující."

Rozhodující souboj svedl Hamilton s Vettelem. Německý pilot měl ale ojeté pneumatiky. "S Lewisem to byl hezký boj," řekl Vettel. "Dvakrát jsem se na té dlouhé rovince udržel před ním. Abych byl upřímný, jeho manévr před sedmou zatáčkou mě překvapil. Byl to od něj dobrý manévr."

Přitom nescházelo moc a Hamilton by do závodu odstartoval maximálně z boxové uličky s téměř nulovou šancí na vítězství. V jeho voze nechtěl před závodem naskočit motor a Brit nakonec opustil boxovou uličku 30 sekund před vypršením časového limitu.

Další článek: Williams bude muset vyměnit některé zaměstnance, připouští Parr