Hamilton je stále moc citlivý na média, říká šéf McLarenu

Nejenže má Lewis Hamilton občas problémy s vystupováním před médii, ale navíc si až moc bere k srdci kritiku, kterou publikují. Alespoň se to domnívá jeho šéf Martin Whitmarsh.
Hamilton je stále moc citlivý na média, říká šéf McLarenu

Hamilton byl v první polovině sezóny často frustrován, protože jeho auto nepatřilo mezi nejrychlejší. To se v posledních závodech změnilo, monopost z Wokingu teď dokáže znovu vyhrávat.

Rostoucí forma McLarenu povzbudila oba jezdce, zejména pak Hamiltona. "Pozitivní je, že se uklidnil, protože najednou věří, že může vyhrávat, a to se projevuje v časech na kolo," uvedl šéf McLarenu v rozhovoru pro Autosport. "Lewis zoufale chce vyhrávat. Podle mě je na sebe tvrdý."

"Pořád si až moc bere to, co se říká v médiích. Je na to trochu moc citlivý. Ale to se naučí. Pořád je to mladý muž, je mu věnováno hodně pozornosti, je pod velkým tlakem a očekávání jsou velká. Snažíme se mu pomoct, pracujeme s médii. Asi jsem trochu větší cynik než Lewis, ale na druhé straně asi také nebývám tolik pranýřován jako on."

Hamiltona teď povzbuzuje také skutečnost, že si McLaren díky výsledkům z posledních závodů udržel šanci v obou šampionátech, byť je stále velmi malá.

"Myslím, že je to těžké, ale možné," řekl Whitmarsh o porážce Vettela v boji o jezdecký titul. "Vyhrávat závody je těžké, ale je to jediná věc, kterou můžete udělat, pokusit se vyhrát každý závod, víc udělat nemůžete. Je těžké takovou ztrátu dohnat, ale je to možné."

Do konce sezóny zbývá osm závodů a Hamilton ztrácí na obhájce titulu 88 bodů. Proto by se McLarenu hodilo, kdyby spolu s ním dokázali Red Bull porážet také rivalové z Maranella.

"Rád bych získával dvojitá vítězství a bylo by dobré, kdyby třetím vozem na pódiu nebyl Red Bull, pokud získáme double. Proto bych uvítal na stupních vítězů také Ferrari," vysvětloval Whitmarsh. "Nikdy se nevzdáváme, nikdy jsme to neudělali a teď není čas s tím začít. Ať už se stane cokoliv, pokusíme se vyhrát každý závod, a to je velká výzva."

Diskuze (47) Další článek: McLarenu pomáhá bývalý šéfinženýr Bridgestonu
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00