Hamilton je rychlejší než Button, ale může se od něj učit, míní Brawn

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn se domnívá, že vyspělý a efektivní přístup Jensona Buttona k závodění by mohl být inspirací pro jeho kolegu Hamiltona.
Hamilton je rychlejší než Button, ale může se od něj učit, míní Brawn

Lewis Hamilton měl loni podle svých slov jednu z nejhorších sezón své kariéry, ale je odhodlaný ji letos odčinit. "Lewis má syrovou rychlost," cituje Brawna Autosport. "Sám přiznal, že loni neměl nejlepší rok, ale myslím, že je dost inteligentní na to, aby si uvědomil, co nefungovalo, a zlepšil svoji výkonnost, protože je ohromně rychlý a má obrovský talent."

Podle šéfa německé stáje by se Hamilton mohl inspirovat na druhé straně garáže McLarenu, kde pracuje Button. Brawn ho dobře zná ze společného působení v Brackley, které vyvrcholilo mistrovskými tituly.

"Myslím, že Jenson možná není tak rychlý jako Lewis, ale dokáže pracovat efektivněji, takže jde o kombinaci věcí. Jenson je velmi inteligentní. Abyste to nepochopili špatně, je velmi, velmi rychlý, ale zároveň velmi soustředěný na své závody."

"Velmi dobře si nastavuje auto, je stoprocentně soustředěný v trénincích a má správně nastavené priority, což hodně pomáhá. Myslím, že se Lewis může hodně naučit z toho, jak Jenson pracuje."

Brawn nepochybuje, že Hamilton nakonec uspěje a vrátí se do formy. "Lewis se musí soustředit na své věci a bude fascinující sledovat, jak se mu bude letos dařit. Myslím, že odvede skvělou práci."

Další článek: Alonso: Své cíle jsme si nesplnili, ale to neznamená, že jsme pomalí

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00