Hamilton je rychlejší než Button, ale může se od něj učit, míní Brawn

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn se domnívá, že vyspělý a efektivní přístup Jensona Buttona k závodění by mohl být inspirací pro jeho kolegu Hamiltona.
Hamilton je rychlejší než Button, ale může se od něj učit, míní Brawn

Lewis Hamilton měl loni podle svých slov jednu z nejhorších sezón své kariéry, ale je odhodlaný ji letos odčinit. "Lewis má syrovou rychlost," cituje Brawna Autosport. "Sám přiznal, že loni neměl nejlepší rok, ale myslím, že je dost inteligentní na to, aby si uvědomil, co nefungovalo, a zlepšil svoji výkonnost, protože je ohromně rychlý a má obrovský talent."

Podle šéfa německé stáje by se Hamilton mohl inspirovat na druhé straně garáže McLarenu, kde pracuje Button. Brawn ho dobře zná ze společného působení v Brackley, které vyvrcholilo mistrovskými tituly.

"Myslím, že Jenson možná není tak rychlý jako Lewis, ale dokáže pracovat efektivněji, takže jde o kombinaci věcí. Jenson je velmi inteligentní. Abyste to nepochopili špatně, je velmi, velmi rychlý, ale zároveň velmi soustředěný na své závody."

"Velmi dobře si nastavuje auto, je stoprocentně soustředěný v trénincích a má správně nastavené priority, což hodně pomáhá. Myslím, že se Lewis může hodně naučit z toho, jak Jenson pracuje."

Brawn nepochybuje, že Hamilton nakonec uspěje a vrátí se do formy. "Lewis se musí soustředit na své věci a bude fascinující sledovat, jak se mu bude letos dařit. Myslím, že odvede skvělou práci."

Další článek: Alonso: Své cíle jsme si nesplnili, ale to neznamená, že jsme pomalí

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10