Hamilton je rychlejší než Button, ale může se od něj učit, míní Brawn

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn se domnívá, že vyspělý a efektivní přístup Jensona Buttona k závodění by mohl být inspirací pro jeho kolegu Hamiltona.
Hamilton je rychlejší než Button, ale může se od něj učit, míní Brawn

Lewis Hamilton měl loni podle svých slov jednu z nejhorších sezón své kariéry, ale je odhodlaný ji letos odčinit. "Lewis má syrovou rychlost," cituje Brawna Autosport. "Sám přiznal, že loni neměl nejlepší rok, ale myslím, že je dost inteligentní na to, aby si uvědomil, co nefungovalo, a zlepšil svoji výkonnost, protože je ohromně rychlý a má obrovský talent."

Podle šéfa německé stáje by se Hamilton mohl inspirovat na druhé straně garáže McLarenu, kde pracuje Button. Brawn ho dobře zná ze společného působení v Brackley, které vyvrcholilo mistrovskými tituly.

"Myslím, že Jenson možná není tak rychlý jako Lewis, ale dokáže pracovat efektivněji, takže jde o kombinaci věcí. Jenson je velmi inteligentní. Abyste to nepochopili špatně, je velmi, velmi rychlý, ale zároveň velmi soustředěný na své závody."

"Velmi dobře si nastavuje auto, je stoprocentně soustředěný v trénincích a má správně nastavené priority, což hodně pomáhá. Myslím, že se Lewis může hodně naučit z toho, jak Jenson pracuje."

Brawn nepochybuje, že Hamilton nakonec uspěje a vrátí se do formy. "Lewis se musí soustředit na své věci a bude fascinující sledovat, jak se mu bude letos dařit. Myslím, že odvede skvělou práci."

Další článek: Alonso: Své cíle jsme si nesplnili, ale to neznamená, že jsme pomalí

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.