Hamilton je rád, že víkend skončil. Bottas se chce poučit

Lewis Hamilton z Mercedesu popsal svůj výkon v nedělní Velké ceně Německa vozů formule 1 jako „jeden z nejhorších dnů za dlouhou dobu“.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Hamilton je rád, že víkend skončil. Bottas se chce poučit | Foto: Getty Images / Mark Thompson

I když v průběhu víkendu bojoval s nachlazením, získal Hamilton v sobotní kvalifikaci pole position a po startu závodu na mokré trati dlouho vedl.

Po chybě v předposlední zatáčce okruhu si poškodil přední křídlo a musel neplánovaně do boxů. Mechanici ale na jeho zastávku nebyli připraveni a Brit ztratil při výměně předního křídla a pneumatik spoustu času. Navíc byl penalizován za to, že při vjezdu do boxů nejel vymezeným prostorem.

Celkově byl Hamilton během nedělního závodu šestkrát u mechaniků a dojel na jedenácté pozici.

Wolff: Německá velká cena ukázala, že bychom se měli soustředit na práci

Wolff: Německá velká cena ukázala, že bychom se měli soustředit na práci

„Byl to jen špatný den a špatný víkend. Není co víc k tomu říct. Byl to zřejmě nejhorší den, který jsem měl za hodně, hodně dlouhou dobu. Ale učíte se. Upřímně nevím, co se dnes stalo, ale jsem rád, že to skončilo. Můj náraz do zdi nepomohl a nepomohlo ani přezout na suché pneumatiky, když stále pršelo,“ řekl Hamilton.

„Byla to kombinace několika věcí. Jsou před námi další závody, musíme se proto soustředit na to, abychom se vrátili silnější,“ dodal.

Bottas Hamiltonova zaváhání nevyužil

I přesto, že v Německu nebodoval, si Hamilton udržel 39bodový náskok na svého týmového kolegu Valtteriho Bottase. Fin totiž osm kol před koncem udělal chybu a narazil do bariéry, když jel na čtvrté pozici.

„Sám jsem udělal chybu. Tým mi samozřejmě řekl, abych více tlačil a já tlačil, jak to šlo, abych získal stupně vítězů. V té zatáčce jsem na to zatlačil až příliš a ztratil kontrolu nad zadní částí vozu. Byla to moje chyba a možná bych měl zkusit zůstat více v klidu, možná ale, že kdybych se tak moc nesnažil, nedosáhl bych stupňů vítězů,“ řekl Bottas.

„Alespoň bych ale měl nějaké body, což by bylo důležité. Hodně jsem se toho naučil. V těchto podmínkách je velmi snadné udělat takovou chybu. Samozřejmě bych měl odjet závod bez chyb, to je vždy cílem, ale stalo se to ve špatný čas ve špatné zatáčce, tak to je.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Klíčová dnes byla komunikace s týmem, říká vítězný Verstappen
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00