Hamilton je rád, že se vrátil na nejvyšší stupínek

Lewis Hamilton přetavil svou 44. pole position ve své 37. vítězství ve Formuli 1, když zvítězil ve Velké ceně Kanady. Jeho týmový kolega z Mercedesu Nico Rosberg dojel za ním na druhé pozici.
Hamilton je rád, že se vrátil na nejvyšší stupínek

Úřadující mistr světa závod kontroloval od samotného startu a dojel si pro čtvrté vítězství v letošní sezóně, počtvrté přitom zvítězil také na okruhu Gillese Villeneuva, kde v roce 2007 získal i své první vítězství v F1.

„Potřeboval jsem to? Myslím, že ano,“ řekl Hamilton v rozhovoru na stupních vítězů poté, co jej v minulém závodě v Monaku připravila o vítězství zastávka v boxech v závěru závodu.

„Miluji tuhle trať, tohle město, byl to opravdu skvělý víkend a je super vrátit se zpět na nejvyšší stupínek.“

„Mluvím za tým, když chci tohle vítězství věnovat otci mého inženýra Bona, byl to pro něj těžký víkend a odvedl skvělou práci. Chci mu to věnovat.“

Ačkoliv Rosberg po většinu závodu jel těsně za Hamiltonem, vítěz závodu velký tlak nepociťoval.

„Neměl jsem úplně nejlepší vyvážení vozu, byl hodně nedotáčivý. Nikdy jsem ale nebyl pod velkým tlakem. Nico byl rychlý, ale já měl v kapse možnost zrychlit, když jsem potřeboval. Opravdu jsem si to užil,“ uzavřel Hamilton, který má nyní na čele průběžného hodnocení náskok 17 bodů.

Rosberg sice, jak sám řekl, „tlačil jako šílený“, aby svého týmového kolegu dotáhl, ovšem letos popáté byl Hamiltonem poražen.

„Proti Lewisovi to byl skvělý závod,“ řekl Rosberg. „Jel jsem jako šílený, abych se pokusil ho dostat pod tlak, ale neudělal žádnou chybu, takže dobrá práce. Byl to velmi náročný závod, museli jsme se starat o pneumatiky, brzdy, bylo to ale stejné pro oba. Byl to dobrý závod, bohužel jsem to nedotáhl do vítězného konce, ale druhá pozice je pořád dobrá.“

Šéf týmu Toto Wolff dal po závodě najevo, že z monacké chyby si už tým nic nedělá a dokonce i zavtipkoval.

„Všechna rozhodnutí, která jsme dnes na boxové zdi učinili, byla bezchybná, bylo to opravdu dobré, takže nejsme pořád idioti,” řekl po závodě Wolff. „Je to velmi vzácné, protože dnes to bylo opravdu těsné. Museli jsme udržet pozornost.”

Foto: Mercedes

Diskuze (2) Další článek: V Kanadě vyhrál Hamilton, Räikkönen se chybou připravil o třetí místo