Hamilton je po vítězství ve Spa v extázi

Britský pilot dokázal využít zaváhání Marka Webbera a v nevyzpytatelných belgických podmínkách si dojel pro vítězství a zároveň vedení v šampionátu.

Ve vítězství před Markem Webberem a Robertem Kubicou nezabránila ani jezdecká chyba ke konci závodu, kdy Hamilton na mokré vozovce v zatáčce Rivage vyjel z trati a jen těsně se vyhnul poškození při nárazu do ochranné bariéry.

"Jsem tak šťastný, tak vděčný za tuhle pozici. Podobné závody se mohou změnit v loterii. Dokázal jsem z něj vyjít na vrcholu a šťastně uniknout jedné nebezpečné situaci. Jsem v extázi. Když začalo pršet, byly podmínky na trati hodně zrádné. Pneumatiky ztrácely teplotu a nevěděl jsem, jestli můžu jet naplno. V zatáčce číslo osm jsem při brzdění zablokoval kolo a vyjel mimo trať. Dostal jsem se až k bariéře, které jsem se lehounce dotkl předním křídlem. Měl jsem štěstí, že jsem z toho vyvázl bez újmy, strašně to tam klouzalo.

Tým o tomto víkendu odvedl brilantní práci. V některých oblastech jsme nebyli tak rychlí jako ostatní kluci, ale je skvělé, že když se dostaneme místo, dokážeme z toho urvat maximum. Doufal jsem, že safety car na trati vydrží déle. Naštěstí ale přestalo pršet a podmínky se zlepšily. Pak jsem se jen snažil dovézt auto v jednom kuse do cíle a udržet si malý náskok před Markem. Bylo to dobré," prohlásil Hamilton.

To Jensonu Buttonovi se ve Spa štěstí obloukem vyhnulo, když byl po kolizi se Sebastianem Vettelem nucen odstoupit. Mistr světa z roku 2009 to popsal jako výraznou ránu pod pás jeho mistrovským ambicím.

"Nevím, co se tam se Sebastianem stalo. Jen jsem ucítil náraz do boku vozu. Rozervalo to chlazení a vůz se stal neovladatelným. Byl to zvláštní incident. Opravdu nevím, co tam dělal. Je to velká rána, velká rána. Hodně mě to mrzí. Předtím to ale vypadalo dobře. Dobře jsem odstartoval a za mokra se mi dařilo, měl jsem menší problémy se zahřátím pneumatik než ostatní. Měl jsem poškozené přední křídlo, takže jsem ho musel přenastavit na maximální úhel. Záď vozu pak byla poněkud nervózní. Bylo náročné udržet ostatní za sebou, ale myslím, že jsem odváděl dobrou práci. Křídlo jsme se chystali vyměnit při zastávce v boxech," nechal se slyšet Button.

Další článek: Velké ceně Belgie dominoval Lewis Hamilton

12:52 | Verstappenův bouraný motor nakonec zřejmě není v pořádku. Po sobotě byly odhaleny poškození a Verstappen tak mění motor, turbo, MGU-H, MGU-K a výfuk. Řídicí jednotka a baterie zůstávají.
10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00