Hamilton je po jízdě s novým vozem mírný optimista

Lewis Hamilton si ve čtvrtek poprvé vyzkoušel monopost MP4-27. Zklamaný nebyl, ale avizoval, že tým čeká ještě hodně práce.
Hamilton je po jízdě s novým vozem mírný optimista

"Byl jsem před usednutím do vozu opatrný, protože když jsem viděl časy, které dva dny předtím zajížděl Jenson, nebyl jsem si jistý, jak na tom budeme," uvedl. "Ale když jsem dostal nové pneumatiky, snadno jsem z nich dostal přilnavost a cítil jsem, že se s tím dá určitě pracovat."

K dokonalosti má ale wokingský stroj zatím daleko. "V současnosti to auto určitě není předvídatelné, je úplně nové," pokračoval. "Zatím jsme pro něj nenašli optimální nastavení. Testujeme mnoho různých věcí."

"Chová se jako evoluce loňského vozu, ale také je na něm několik věcí, které nejsou moc dobré. Například přítlak vzadu není v rychlých zatáčkách tak dobrý jako loni, ale jsem si jistý, že ho získáme zpět. Ale třeba při brzdění je letošní auto z nějakého důvodu lepší. Vjezd do zatáček se zdá být dobrý."

Jako největší konkurence se podle Hamiltona vyprofilovaly v Jerezu dva týmy. "Myslím, že je vidět, že Red Bull vypadá rychle. A Lotus je dost působivý. Nikdy nevíte, kolik mají ostatní paliva. My jsme myslím byli s naším palivem poměrně agresivní," dodal k dění na trati.

Mimo práci na okruhu nastala pro Hamiltona v těchto dnech jedna větší změna, k týmu jeho manažerů se přidal Didier Coton, který v minulosti pracoval mimo jiné s Mikou Häkkinenem.

"Nešlo nutně o to mít někoho, kdo zná formuli 1, ale chtěl jsem někoho, na koho budu moci přenést hodně věcí," vysvětloval Hamilton. "Loni jsem někoho takového neměl vždy. Dal jsem nám za cíl, abychom na Grand Prix vždy někoho měli, a teď máme Didiera."

Další článek: Testy v Jerezu uzavřel nejlepším časem Alonso

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00