Hamilton je naštván - Hülkenberg se ani neomluvil

Lewis Hamilton přišel o stylové rozloučení s McLarenem, když ho z prvního místa doslova sestřelil Nico Hülkenberg. Vítězství tak spadlo do klína jeho týmovému kolegovi Jensonu Buttonovi. AKTUALIZOVÁNO
Hamilton je naštván - Hülkenberg se ani neomluvil

Lewis Hamilton před několika hodinami odjel nadlouho, pokud ne na vždy, poslední závod v barvách McLarenu. Toužil uzavřít jednu z významných kapitol svého života sladkou tečkou v podobě vítězství na brazilské půdě. Triumf byl dokonce na dosah, dokud se k Britovi zezadu nepřiblížil Nico Hülkenberg. Němcova formule na mokré trati totiž uklouzla a srazila se s Hamiltonovým mclarenem. Sám Hülkenberg v závodě pokračoval s penalizací, Hamilton však na incident doplatil o dost tvrději. Ze závodu musel odstoupit.

"Byla to trochu smůla," komentoval závod zklamaný Hamilton. "Ten týpek se ani neomluvil. To snad mluví za vše. To se stává, když závodíte s málo zkušenostmi. Já jsem v pohodě a jsem rád, že tým vyhrál."

Hamilton také přiznává, že má při odchodu z McLarenu, s nímž v podstatě vyrůstal, smíšené pocity: "Cítím se tak trochu jako v roce 2007. Cítím se trošku ochromený. Momentálně mám smíšené pocity."

"Jsem vzrušený z budoucnosti. Budu znovu začínat a doufejme, že v určité fázi budu mít i kapku štěstí," říká mistr světa z roku 2008 na konto svého přestupu k ne příliš úspěšnému Mercedesu.

Kdo na Hamiltonově smůle dnes vydělal, byl jeho týmový kolega Jenson Button. Ten jel ve chvíli kolize mezi Hamiltonem a Hülkenbergem na třetím místě, po ní se přesunul na pozici vítěznou.

"Jeden z nejtěžších závodů, které jsem kdy měl," komentoval Button především ošidné podmínky, které dnes panovaly na okruhu. "Je škoda, že tu není Hamilton, aby si užil poslední závod s týmem. Je to ale závodění a takové věci se stávají. Chtěl bych mu popřát hezký odchod. Poslední tři roky jsme spolu zažívali hezké časy, to jsme ostatně dokázali během prvních deseti kol, kdy jsme měli pěkný souboj."

Pochvalu si mistr světa z roku 2009 našel ovšem i pro Nica Hülkenberga. "Nemyslím, že jsme očekávali, že dneska uvidíme Force Indii," poznamenal. "Co se týče pravidel, tak je formule 1 vyrovnanější. To, že se pravidla příliš nemění, sráží pole blíž k sobě. Uvidíme příští rok," nechtěl Brit dále spekulovat.

Hamiltonovo odstoupení z dnešního závodu mrzí i šéfa týmu Martina Whitmarshe, a to především kvůli tomu, že tak McLaren prohrál druhé místo v šampionátu týmů s Ferrari. "Lewis jel dobře, incident s Nicem mu krutě ukončil jeho závod. Body, které jsme takto ztratili, byly tím, co nám zabránilo předstihnout Ferrari v šampionátu konstruktérů."

Diskuze (70) Další článek: Schumacher se loučí s hlavou vztyčenou