Hamilton je nadšený ze zlepšení McLarenu

Lewis Hamilton ocenil dosavadní letošní výsledky týmu McLaren. Britský pilot právě u stáje z Wokingu začal svoji kariéru ve formuli 1 a počínání McLarenu proto stále pozorně sleduje.
Hamilton je nadšený ze zlepšení McLarenu

McLaren pomáhal Lewisi Hamiltonovi již od juniorských let a současný pilot Mercedesu vděčí britské stáji za rozvoj svojí kariéry. Hamilton právě v barvách McLarenu debutoval v roce 2007 ve formuli 1 a o rok později s tímto týmem získal svůj první titul mistra světa. Lewis Hamilton je dodnes posledním pilotem, který se stal mistrem světa s vozem McLaren.

V minulých letech si McLaren procházel náročným obdobím spolupráce s Hondou, která nezvládla svůj návrat do formule 1 a vozy z Wokingu jezdily na chvostu startovního pole. Nelichotivé výsledky slavné stáje mimo jiné vedly k odchodu Fernanda Alonsa z „královny motorsportu“.

McLaren nakonec vztah s Hondou ukončil a přešel k pohonným jednotkám Renault. Díky obměněnému vedení, francouzským motorům (byť z Hondy je v současnosti již vítězný motor) a také díky nové jezdecké dvojici Lando Norris, Carlos Sainz junior dosáhly oranžové monoposty z Wokingu na dlouho očekávaný progres. Z toho má pochopitelně radost i Lewis Hamilton.

F1 Power Rankings: nejlepší byli v Silverstonu Hamilton, Verstappen a Leclerc

F1 Power Rankings: nejlepší byli v Silverstonu Hamilton, Verstappen a Leclerc

„Je skvělé vidět, že se McLarenu vede takto dobře. Prožili si velmi těžké roky,“ řekl Brit, kterého cituje web crash.net, novinářům po britské grand prix.

„Trochu jsme si s nimi zazávodili v Rakousku, kde jsem mohl sledovat Landův výkonnostní progres, který je vážně působivý,“ vyjádřil se Hamilton pochvalně na adresu mladého Landa Norrise. Ten již v této sezóně obsadil dvě šestá místa a v průběžném pořadí drží devátou pozici se ztrátou 16 bodů na zkušenějšího Sainze.

„Již ve velmi mladém věku a v počáteční fázi jeho kariéry dlouhodobě drží svoji vysokou úroveň a snese srovnání i se zkušenějším týmovým kolegou Carlosem Sainzem.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Jak aktuálně vypadá složení týmů pro rok 2020?

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.