Hamilton je nadšený ze svého kvalifikačního pokusu, o párty módu nic neví

Vítěz úvodní kvalifikace letošní sezóny formule 1 na Velkou cenu Austrálie Lewis Hamilton přiznal, že si svůj nejlepší pokus nechával až úplně na konec.

Pilot Mercedesu zajel nový rekord okruhu hodnotou 1:21.164, čímž o více než šest desetin porazil druhého Kimiho Räikkönena. Velký rozdíl mezi Hamiltonem a jeho soupeři vedl k obavám, že Brit zvolil na svém voze 'párty mód'.

„Mohu vás ujistit, že nemáme žádný párty mód,“ řekl po kvalifikaci. „Já jsem vždy v párty módu!“ dodal s úsměvem.

„Od Q2 do konce Q3 používám stejný mód. Není tu žádné další tlačítko nebo režim, který jsem zvolil. Opravdu nevím, během toho kola jsem byl ve stejném režimu jako jsem byl předtím, ale bylo to opravdu jen o připravení pneumatik, o tom dostat je do správné teploty a poskládat to kolo dohromady. Předtím jsem měl dobré sektory, možná první kolo v kvalifikaci, ale potom jsem to neposkládal dohromady.

Řekli byste, že po výsledcích, které máme poslední roky, by tohle bylo normální, ale není. Je to stále stejně intenzivní. Moje závodnické srdce, přál bych vám, abyste to teď mohli cítit! S tím kolem jsem velmi spokojen, bylo to moc pěkné kolo.

Vždy se snažím, aby to bylo dokonalé, a tohle k tomu má tak blízko. Bylo překvapivé vidět, jak rychlé je Ferrari.“

Bottas rozbil svůj mercedes

Mnohem menší spokojenost s první letošní kvalifikací naopak panuje na druhé straně garáže Mercedesu u Valtteriho Bottase. Fin nezvládl výjezd z první zatáčky a na konci třetí části kvalifikace se svým vozem narazil do zdi.

„Na výjezdu z první zatáčky jsem využil trochu více trati, vyjel jsem trochu mimo,“ řekl Bottas.

„Bylo to trochu překvapení, že to bylo stále trochu vlhké po předchozím dešti. Ztratil jsem kontrolu nad zadní částí vozu a snažil se to zachránit, ale tyhle věci se někdy stávají. Nemohl jsem s tím nic dělat a na výjezdu z druhé zatáčky narazil do zdi.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Alonso je po první kvalifikaci sezóny optimistický

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.