Hamilton je nadšen, Mercedes předčil očekávání

Stříbrné šípy poměrně s přehledem vévodily testům v Bahrajnu. Mercedes je mnohými označován za favorita úvodních závodů sezony.
Hamilton je nadšen, Mercedes předčil očekávání

Mercedes byl rychlý i konzistentní, byť se v Bahrajnu nevyhnul různým technickým potížím. Lewis Hamilton to ale vidí pozitivně a je rád, že se jeho stáj dokáže s technickými šotky vypořádat ještě před startem sezony.

"Měli jsme opravdu štěstí, že se nám podařilo najet tolik kilometrů. Jsme napřed oproti tomu, co jsme předpovídali, a také před některými soupeři. Je dobré, že nás postihly i drobné problémy, protože teď je ještě čas s nimi něco udělat a nebát se, že nás překvapí v Melbourne. Jsem rád, že objevujeme různé chyby. Chtěl bych jich najít víc a víc. Chci auto drtit co nejvíc, aby mohlo být opraveno a připraveno na Austrálii," řekl Hamilton pro Autosport.

A jak se Hamilton dívá na favorizování Mercedesu ze strany jiných týmů? Jeho odpověď není překvapivá. Některé výroky mají čistě taktický podtext:

"Soustředíme se sami na sebe. Na každém testu se objeví tým, který se snaží zamířit pozornost všech na někoho jiného, jen aby sám nebyl pod drobnohledem. Dělají to všichni, takže to pro nás zase tak moc neznamená. Zaměřujeme se na vlastní program. Není jednoduché odhadnout, jak na tom kdo je. Někteří odjedou jen deset kol, jiní jezdí na delší vzdálenosti, ale pozitivní je, že Mercedes odvádí skvělou práci.

Motor pracuje dobře a umožňuje nám sbírat kilometry. Na voze pracujeme krůček po krůčku, ale nejlepší odpověď na všechno nám dá až Melbourne."

Další článek: Testy v Bahrajnu I. - sobota

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10