Hamilton je nadšen, Mercedes předčil očekávání

Stříbrné šípy poměrně s přehledem vévodily testům v Bahrajnu. Mercedes je mnohými označován za favorita úvodních závodů sezony.
Hamilton je nadšen, Mercedes předčil očekávání

Mercedes byl rychlý i konzistentní, byť se v Bahrajnu nevyhnul různým technickým potížím. Lewis Hamilton to ale vidí pozitivně a je rád, že se jeho stáj dokáže s technickými šotky vypořádat ještě před startem sezony.

"Měli jsme opravdu štěstí, že se nám podařilo najet tolik kilometrů. Jsme napřed oproti tomu, co jsme předpovídali, a také před některými soupeři. Je dobré, že nás postihly i drobné problémy, protože teď je ještě čas s nimi něco udělat a nebát se, že nás překvapí v Melbourne. Jsem rád, že objevujeme různé chyby. Chtěl bych jich najít víc a víc. Chci auto drtit co nejvíc, aby mohlo být opraveno a připraveno na Austrálii," řekl Hamilton pro Autosport.

A jak se Hamilton dívá na favorizování Mercedesu ze strany jiných týmů? Jeho odpověď není překvapivá. Některé výroky mají čistě taktický podtext:

"Soustředíme se sami na sebe. Na každém testu se objeví tým, který se snaží zamířit pozornost všech na někoho jiného, jen aby sám nebyl pod drobnohledem. Dělají to všichni, takže to pro nás zase tak moc neznamená. Zaměřujeme se na vlastní program. Není jednoduché odhadnout, jak na tom kdo je. Někteří odjedou jen deset kol, jiní jezdí na delší vzdálenosti, ale pozitivní je, že Mercedes odvádí skvělou práci.

Motor pracuje dobře a umožňuje nám sbírat kilometry. Na voze pracujeme krůček po krůčku, ale nejlepší odpověď na všechno nám dá až Melbourne."

Další článek: Testy v Bahrajnu I. - sobota

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen