Hamilton je nadšen, Mercedes předčil očekávání

Stříbrné šípy poměrně s přehledem vévodily testům v Bahrajnu. Mercedes je mnohými označován za favorita úvodních závodů sezony.
Hamilton je nadšen, Mercedes předčil očekávání

Mercedes byl rychlý i konzistentní, byť se v Bahrajnu nevyhnul různým technickým potížím. Lewis Hamilton to ale vidí pozitivně a je rád, že se jeho stáj dokáže s technickými šotky vypořádat ještě před startem sezony.

"Měli jsme opravdu štěstí, že se nám podařilo najet tolik kilometrů. Jsme napřed oproti tomu, co jsme předpovídali, a také před některými soupeři. Je dobré, že nás postihly i drobné problémy, protože teď je ještě čas s nimi něco udělat a nebát se, že nás překvapí v Melbourne. Jsem rád, že objevujeme různé chyby. Chtěl bych jich najít víc a víc. Chci auto drtit co nejvíc, aby mohlo být opraveno a připraveno na Austrálii," řekl Hamilton pro Autosport.

A jak se Hamilton dívá na favorizování Mercedesu ze strany jiných týmů? Jeho odpověď není překvapivá. Některé výroky mají čistě taktický podtext:

"Soustředíme se sami na sebe. Na každém testu se objeví tým, který se snaží zamířit pozornost všech na někoho jiného, jen aby sám nebyl pod drobnohledem. Dělají to všichni, takže to pro nás zase tak moc neznamená. Zaměřujeme se na vlastní program. Není jednoduché odhadnout, jak na tom kdo je. Někteří odjedou jen deset kol, jiní jezdí na delší vzdálenosti, ale pozitivní je, že Mercedes odvádí skvělou práci.

Motor pracuje dobře a umožňuje nám sbírat kilometry. Na voze pracujeme krůček po krůčku, ale nejlepší odpověď na všechno nám dá až Melbourne."

Diskuze (45) Další článek: Testy v Bahrajnu I. - sobota
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00