Hamilton je na svůj přestup k Mercedesu hrdý, umlčel pochybovače

Lewis Hamilton se po prvním závodě sezóny raduje nejen ze slušného výsledku, ale také ze skutečnosti, že jeho odchod z McLarenu nebyl krokem mimo.
Hamilton je na svůj přestup k Mercedesu hrdý, umlčel pochybovače

Pochybnosti o správnosti Hamiltonova rozhodnutí změnit týmy vyjádřilo mnoho lidí, mimo jiné jeho krajané Jackie Stewart a Stirling Moss.

"Je příjemné lidem dokázat, že se mýlili," cituje Hamiltona britský Telegraph. "Byli to všichni, hlavně bývalí jezdci to komentovali tak, že šlo o nejhorší rozhodnutí všech dob."

"Říkali: 'Bude dojíždět vzadu, nebudou mít žádné výsledky.' A pak si sami protiřečili a říkali opak. Nevědí, o čem hovoří. Jsou buď v jednom nebo druhém extrému, ale pravda je někde uprostřed."

Hamiltonův přestup ještě více ospravedlňuje forma McLarenu. Málokdo to čekal, ale u Mercedesu má teď lepší auto, i když zdaleka ne nejlepší.

"Odvedli jsme dobrou práci, dojeli jsme pátí, ale ještě nás čeká hodně práce," pokračoval. "Nikdy jsme nehlásili: 'Všem nakopeme zadky.' Ale také jsme nikdy neříkali, že budeme špatní. Týmu se daří, jsem na svůj tým opravdu hrdý. Také jsem hrdý na své rozhodnutí."

Navíc britský jezdec je přesvědčený, že Mercedes v Austrálii svůj potenciál nevyužil, takže doufá, že v Malajsii bude ještě lepší. Stejně jako Alonsa ho těší, že Red Bull není daleko vpředu.

"Nemyslím, že by před námi měli velký náskok. Možná se mýlím, ale takový mám pocit. V závodě bylo zajímavé, že neujeli a že ujelo auto, které startovalo ze sedmé pozice," dodal.

Další článek: Räikkönen: Nemáme stejný rozpočet jako soupeři, ale to by nemuselo vadit