Hamilton je na sebe příliš tvrdý, nemusí se omlouvat, říká šéf McLarenu

Lewis Hamilton se v Indii omluvil za další nevydařený závod, ale podle jeho šéfa Martina Whitmarshe to bylo zbytečné. Měl by se jen poučit a jít dál.
Hamilton je na sebe příliš tvrdý, nemusí se omlouvat, říká šéf McLarenu

Hamilton měl v Indii další těžký závodní víkend. Nejdříve dostal penalizaci na startovním roštu za nerespektování žlutých vlajek v tréninku, poté v závodě znovu kolidoval s Felipem Massou. Výsledkem bylo sedmé místo.

"Musím se týmu omluvit," řekl pilot McLarenu po závodě. "Je mi to líto kvůli týmu, každý víkend odvádí skvělou práci, takže takhle ho zklamat... Velká omluva týmu a mým sponzorům za další katastrofální závod. Je to náročný rok. Nemůžu se svému týmu dost omluvit za negativitu, která mě v současnosti obklopuje."

Šéf McLarenu ale považuje tato slova za přehnaně tvrdá. "Je velmi analytický, velmi seriózně se snaží odvést co nejlepší práci," řekl Whitmarsh o Hamiltonovi. "Je na sebe moc tvrdý. Lewise znám dlouhou, dlouhou dobu a takový je od motokár, sám by se trestal. Takový je, tak přemýšlí. Tak sám sebe motivuje."

Na otázku, zda si tedy myslí, že by na sebe měl být Hamilton méně tvrdý, Whitmarsh odpověděl: "Ano, myslím si to. Několikrát jsem mu to už řekl: ´Neomlouvej se. Jsi závodní jezdec. Udělal si chybu, akceptuj to, pouč se a jdi dál.´"

Diskuze (78) Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Vettel, nejrychlejší zastávku měl Schumacher
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".