Hamilton je na sebe příliš tvrdý, nemusí se omlouvat, říká šéf McLarenu

Lewis Hamilton se v Indii omluvil za další nevydařený závod, ale podle jeho šéfa Martina Whitmarshe to bylo zbytečné. Měl by se jen poučit a jít dál.
Hamilton je na sebe příliš tvrdý, nemusí se omlouvat, říká šéf McLarenu

Hamilton měl v Indii další těžký závodní víkend. Nejdříve dostal penalizaci na startovním roštu za nerespektování žlutých vlajek v tréninku, poté v závodě znovu kolidoval s Felipem Massou. Výsledkem bylo sedmé místo.

"Musím se týmu omluvit," řekl pilot McLarenu po závodě. "Je mi to líto kvůli týmu, každý víkend odvádí skvělou práci, takže takhle ho zklamat... Velká omluva týmu a mým sponzorům za další katastrofální závod. Je to náročný rok. Nemůžu se svému týmu dost omluvit za negativitu, která mě v současnosti obklopuje."

Šéf McLarenu ale považuje tato slova za přehnaně tvrdá. "Je velmi analytický, velmi seriózně se snaží odvést co nejlepší práci," řekl Whitmarsh o Hamiltonovi. "Je na sebe moc tvrdý. Lewise znám dlouhou, dlouhou dobu a takový je od motokár, sám by se trestal. Takový je, tak přemýšlí. Tak sám sebe motivuje."

Na otázku, zda si tedy myslí, že by na sebe měl být Hamilton méně tvrdý, Whitmarsh odpověděl: "Ano, myslím si to. Několikrát jsem mu to už řekl: ´Neomlouvej se. Jsi závodní jezdec. Udělal si chybu, akceptuj to, pouč se a jdi dál.´"

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Vettel, nejrychlejší zastávku měl Schumacher

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00