Hamilton je Alonsovi vděčný za chválu, Button Briatoremu nikoliv

Jezdci McLarenu si v posledních dnech vyslechli slova chvály, ale každý reagoval trochu jinak. Je to dáno především vztahy z minulosti.
Hamilton je Alonsovi vděčný za chválu, Button Briatoremu nikoliv

Lewis Hamilton letos zažívá jednu ze svých nejhorších sezón, ale podle Fernanda Alonsa patří pořád mezi ty nejlepší. "Je to jako ve fotbale, když Real Madrid nebo Barcelona nepodávají v jedné sezóně ty nejlepší výkony, neznamená to, že nepatří na vrchol. Ve skutečnosti bude (Hamilton) v zimních testech jediný, koho budu pečlivě sledovat," řekl španělský pilot Ferrari. "Ostatní jezdci dokážou vyhrát, když mají nejlepší auto, ale on dokáže vyhrát šampionát i s vozem, který není nejlepší."

Hamilton považuje Alonsa za svého osudového soupeře a v minulosti přiznal, že se mu líbí porovnání s legendární dvojicí Senna - Prost. Proto si pochvaly od Španěla velmi váží.

"Úplně mě vzalo, jak je Fernando vůči mně pozitivní navzdory sezóně, kterou letos mám," uvedl. "Navzdory vztahu, který jsme měli (u McLarenu), si myslím, že naše přátelství a vzájemný respekt hodně posílily. Takže je hezké, že se něco takového objevilo, protože já jsem vždy říkal, že je jedním z nejlepších, ne-li ten nejlepší jezdec."

Na druhé straně garáže McLarenu si pochvalu vyslechl také Jenson Button od Flavia Briatoreho. Bývalý šéf týmu Renault nedávno přiznal, že se při hodnocení Buttona v minulosti pletl a podcenil ho. Tím si ale mistra světa z roku 2009 neudobřil.

"Všichni mají právo na svůj názor," reagoval Button. "Flavio je hodně přímočarý. Asi je dobře, že si uvědomil chyby, otočil a řekl tohle. Do letošního roku byl pořád negativní, i když jsem vyhrál šampionát. Dokonce i loni říkal, že za své výsledky vděčím štěstí. Takže je to hezké, ale zbytečné. Pro mě to moc neznamená. Přečtu si to, usměju se a pak na to zapomenu."

Další článek: Ferrari zatím nedokázalo vyřešit problémy s předním křídlem na Massově voze

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen