Hamilton je Alonsovi vděčný za chválu, Button Briatoremu nikoliv

Jezdci McLarenu si v posledních dnech vyslechli slova chvály, ale každý reagoval trochu jinak. Je to dáno především vztahy z minulosti.
Hamilton je Alonsovi vděčný za chválu, Button Briatoremu nikoliv

Lewis Hamilton letos zažívá jednu ze svých nejhorších sezón, ale podle Fernanda Alonsa patří pořád mezi ty nejlepší. "Je to jako ve fotbale, když Real Madrid nebo Barcelona nepodávají v jedné sezóně ty nejlepší výkony, neznamená to, že nepatří na vrchol. Ve skutečnosti bude (Hamilton) v zimních testech jediný, koho budu pečlivě sledovat," řekl španělský pilot Ferrari. "Ostatní jezdci dokážou vyhrát, když mají nejlepší auto, ale on dokáže vyhrát šampionát i s vozem, který není nejlepší."

Hamilton považuje Alonsa za svého osudového soupeře a v minulosti přiznal, že se mu líbí porovnání s legendární dvojicí Senna - Prost. Proto si pochvaly od Španěla velmi váží.

"Úplně mě vzalo, jak je Fernando vůči mně pozitivní navzdory sezóně, kterou letos mám," uvedl. "Navzdory vztahu, který jsme měli (u McLarenu), si myslím, že naše přátelství a vzájemný respekt hodně posílily. Takže je hezké, že se něco takového objevilo, protože já jsem vždy říkal, že je jedním z nejlepších, ne-li ten nejlepší jezdec."

Na druhé straně garáže McLarenu si pochvalu vyslechl také Jenson Button od Flavia Briatoreho. Bývalý šéf týmu Renault nedávno přiznal, že se při hodnocení Buttona v minulosti pletl a podcenil ho. Tím si ale mistra světa z roku 2009 neudobřil.

"Všichni mají právo na svůj názor," reagoval Button. "Flavio je hodně přímočarý. Asi je dobře, že si uvědomil chyby, otočil a řekl tohle. Do letošního roku byl pořád negativní, i když jsem vyhrál šampionát. Dokonce i loni říkal, že za své výsledky vděčím štěstí. Takže je to hezké, ale zbytečné. Pro mě to moc neznamená. Přečtu si to, usměju se a pak na to zapomenu."

Další článek: Ferrari zatím nedokázalo vyřešit problémy s předním křídlem na Massově voze

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10