Hamilton je Alonsovi vděčný za chválu, Button Briatoremu nikoliv

Jezdci McLarenu si v posledních dnech vyslechli slova chvály, ale každý reagoval trochu jinak. Je to dáno především vztahy z minulosti.
Hamilton je Alonsovi vděčný za chválu, Button Briatoremu nikoliv

Lewis Hamilton letos zažívá jednu ze svých nejhorších sezón, ale podle Fernanda Alonsa patří pořád mezi ty nejlepší. "Je to jako ve fotbale, když Real Madrid nebo Barcelona nepodávají v jedné sezóně ty nejlepší výkony, neznamená to, že nepatří na vrchol. Ve skutečnosti bude (Hamilton) v zimních testech jediný, koho budu pečlivě sledovat," řekl španělský pilot Ferrari. "Ostatní jezdci dokážou vyhrát, když mají nejlepší auto, ale on dokáže vyhrát šampionát i s vozem, který není nejlepší."

Hamilton považuje Alonsa za svého osudového soupeře a v minulosti přiznal, že se mu líbí porovnání s legendární dvojicí Senna - Prost. Proto si pochvaly od Španěla velmi váží.

"Úplně mě vzalo, jak je Fernando vůči mně pozitivní navzdory sezóně, kterou letos mám," uvedl. "Navzdory vztahu, který jsme měli (u McLarenu), si myslím, že naše přátelství a vzájemný respekt hodně posílily. Takže je hezké, že se něco takového objevilo, protože já jsem vždy říkal, že je jedním z nejlepších, ne-li ten nejlepší jezdec."

Na druhé straně garáže McLarenu si pochvalu vyslechl také Jenson Button od Flavia Briatoreho. Bývalý šéf týmu Renault nedávno přiznal, že se při hodnocení Buttona v minulosti pletl a podcenil ho. Tím si ale mistra světa z roku 2009 neudobřil.

"Všichni mají právo na svůj názor," reagoval Button. "Flavio je hodně přímočarý. Asi je dobře, že si uvědomil chyby, otočil a řekl tohle. Do letošního roku byl pořád negativní, i když jsem vyhrál šampionát. Dokonce i loni říkal, že za své výsledky vděčím štěstí. Takže je to hezké, ale zbytečné. Pro mě to moc neznamená. Přečtu si to, usměju se a pak na to zapomenu."

Diskuze (53) Další článek: Ferrari zatím nedokázalo vyřešit problémy s předním křídlem na Massově voze
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen