Hamilton: Jako mistr světa jsem změnil, byl to náročný rok

Druhá polovina sezóny byla příjemnější.
Lewis Hamilton vstupoval do letošní sezóny jako obhájce titulu mistra světa, ale už z předsezónních testů věděl, že ho čeká velmi obtížný úkol. Změnil se jako jezdec i člověk, aby si nakonec za volantem začal znovu užívat až v druhé polovině sezóny.

"Byl to pro mě fantastický rok," uvedl Hamilton. "Chvílemi to bylo velmi těžké a náročné, ale myslím, že jsem nakonec velmi odlišný člověk, než jsem byl před rokem. A částečně to pramení přímo či nepřímo z toho, že jsem se stal mistrem světa."

"Letošní ročník mi pomohl lépe pochopit a více si užít výzvy a napětí formule 1. Domnívám se, že jsem v důsledku letošní sezóny komplexnější člověk a určitě si myslím, že jsem lepší jezdec."

Letos však zbývá ještě jeden závod. Hamilton by letošní rok chtěl zakončit vítězstvím v Abú Zabí, ale více se těší na příští sezónu, protože věří, že McLaren bude konkurenceschopný hned v Bahrajnu.

Při ohlédnutí zpět za letošní sezónou konstatoval, že nejpříjemnější okamžiky nastaly, když se vůz významně zlepšil.

"Úpravy na Nürburgringu znamenaly skutečné povzbuzení, ale také neuvěřitelnou úlevu, protože jsem konečně cítil, že mám pod sebou pořádný závodní vůz. První vítězství v Maďarsku bylo úžasné, protože jsme na něm tvrdě pracovali a každý člen týmu si ho zasloužil."

"Vítězství v Singapuru bylo také úžasné, byl to hodně těžký závod. Jsem hrdý na to, že jsem tam vyhrál, je to neuvěřitelný okruh a vlajková loď mezi závody formule 1."

"Splněným snem bylo také závodění v Suzuce. Také jsem velmi hrdý na svojí jízdu v Brazílii, nemyslel jsem si, že se dostanu na body, a už vůbec ne na pódium. Jsem povzbuzen naším pokrokem, protože vím, že to vše se přenáší do našeho vývoje pro rok 2010."
Další článek: Sdělte svůj názor a vyhrajte čepku s podpisem mistra světa

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna