Hamilton: Jakmile jsem viděl, že přichází déšť, cítil jsem šanci

Hamilton: Jakmile jsem viděl, že přichází déšť, cítil jsem šanci

Lewis Hamilton obsadil v kvalifikačním rozstřelu pro sprint nečekané druhé místo.

Ačkoliv jezdci Mercedesu nepatřili před startem kvalifikačního rozstřelu pro sprint k favoritům, Lewis Hamilton dokázal získat druhé místo. 

Britský závodník si velmi dobře poradil s deštivými podmínkami na okruhu v  Šanghaji a vyrovnal své maximum v rámci kvalifikací pro sprinty.  Sedminásobný šampion stál v první radě na startu sprintu pouze při jeho premiéře v Silverstone před třemi lety. 

„Podmínky na dráze byly velmi záludné. Jak jste všichni viděli, moc přilnavosti tam nebylo,” uvedl po rozstřelu Hamilton.

„Jakmile jsem viděl, že se blíží déšť, začal jsem se těšit, protože na suchu nejsme dost rychlí. Když pak déšť přišel, cítil jsem, že bych mohl mít šanci a následně se to stalo skutečností,“ popsal pilot Mercedesu, který druhým místem zastínil svého kolegu George Russella, jenž uvízl už ve druhé části rozstřelu a do krátkého závodu odstartuje z 11. příčky. 

Na otázku, zda může v sobotním sprintu udržet jezdce Red Bullu a Ferrari za sebou, Hamilton odpověděl:

„Bude opravdu záležet na tom, jaké budou podmínky. Pokud budou podobné jako v rozstřelu, pak možná budeme mít šanci zůstat vpředu. Jestliže ale bude sucho, tak se před nás jezdci Ferrari i Red Bull dostanou, ale možná se nám podaří některé z nich zdržet.“

Doporučujeme

Články odjinud