Hamilton i po závodě řešil žlutou vlajku z kvalifikace

Hamilton na tiskové konferenci po závodě trval na tom, že musí být vysvětleno, jak to je s dvojitou žlutou vlajkou.
Hamilton i po závodě řešil žlutou vlajku z kvalifikace

Na tiskové konferenci po závodě se řešil incident z kvalifikace. Alonso se roztočil na trati, vlály dvojité žluté vlajky a Rosberg dokázal přesto zajet rychlejší čas a dostat se před týmového kolegu na pole position. Hamilton nechápe, jak mohl být Rosberg v druhém sektoru v podstatě stejně rychlý jako předtím. Myslí si, že nezpomalil dostatečně.

„Po dobu 23 let, co závodím, je to tak, že když je žlutá vlajka, musíte zpomalit. Pokud je to dvojitá žlutá, musíte být připravení zastavit,“ uvedl Hamilton na konferenci po závodě.

„Skutečnost, že nedostal penalizaci, znamená, že musíme být opatrní, protože tím dáváme vzkaz jezdcům nejen u nás ale také v nižších sériích, že když vlají žluté vlajky, což je jeden z nejnebezpečnějších scénářů, je teď možné ztratit jen desetinu sekundy.“

Rosberg byl vyšetřován až později. Stewardi ale uznali, že v daném místě zpomalil dostatečně. „Vjel jsem do zatáčky o 20 km/h pomaleji. Ve voze F1 je to velký rozdíl. Dal jsem nohu z plynu 30 metrů před brzdným bodem,“ vysvětluje Rosberg. 

„Takže jsem rozhodně výrazně snížil svou rychlost, což je důvod, proč to bylo stewardy zcela akceptováno.“

Trať podle Rosberga osychala a tedy i zrychlovala. „V tomto segmentu jsem byl se žlutými vlajkami pomalejší, ale ve velkém sektoru jsem byl rychlejší, protože trať byla stále rychlejší.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Velká cena Maďarska 2016

Témata článku: , , , ,

Aktuality

4. února | EisKing přinesl rozhovor s Romanem Staňkem... 
3. února | Ve třech amerických závodech pojede Red Bull se zbarveními, které navrhnou fanoušci.... to je asi jediná důležitá informace, která za 30 minut prezentace Red Bullu zazněla. 
3. února | Ferrari dnes poprvé nastartovalo motor v letošním voze. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února