Hamilton i Button startují z čistší stopy a ušetřili sadu měkčích gum

Lewise Hamiltona a Jensona Buttona dělilo v kvalifikaci jen 0,035 sekundy. Přesto se mezi oba vklínil Fernando Alonso. Oproti němu ale mají výhodu jedné čerstvé sady pneumatik navíc.
Hamilton i Button startují z čistší stopy a ušetřili sadu měkčích gum

Lewis Hamilton obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska na okruhu Montmeló v Barceloně třetí místo. Na nejrychlejší red bully ztratil téměř sekundu. Druhý pilot McLarenu Jenson Button skončil pátý. Za svým krajanem zaostal jen o 0,035 sekundy.

Na tiskovce Hamilton vtipkoval, že by mohl red bully předjet, pokud by vynechal šikanu a projel trasou starého okruhu. "V kvalifikaci na nás získali sekundu, možná dokonce sekundu a kousek, ale budeme tlačit, jak to jen půjde. A pokusíme se šetřit pneumatiky," slíbil Hamilton, který je znám svým stylem, který je na životnost pneumatik náročný, což potvrdil i v třetí části kvalifikace. Při svém měřeném kole probrzdil a utvořil si na levé přední pneumatice plošku. Do závodu to ale nepovažuje za problém. "Můžu na těchto pneumatikách odstartovat. Znovu vyvážíme kolo, takže by to neměl být problém," věří.

"V předchozích závodech jsme byli Red Bullu blíž. Myslím, že v závodě budeme ztrácet méně než sekundu, uvidíme," hodnotí mistr světa z roku 2008. Svou ztrátu ale bere sportovně. "F1 je vrchol motorsportu. Nic nepřichází snadno. Udělali lepší práci. Jsme druzí nejrychlejší, nemůžeme si moc stěžovat. Doufám, že v určité části sezony budeme mít větší vylepšení, takže budeme s těmito chlapy více závodit."

Button je spokojen, že startuje z čistší poloviny startovního roštu. Přestože je až pátý, na týmového kolegu Hamiltona ztratil jen 0,035 sekundy. "Cítil jsem se dobře, auto se během kvalifikace zlepšovalo. Mé nejrychlejší kolo nebylo špatné, ale pochopitelně jsem zklamán, že nejsem třetí," přiznal.

Stejně jako Hamilton ušetřil jednu sadu měkčích pneumatik. "Mít pneumatiky v dobrém stavu je velký rozdíl. V zaváděcích kolech se teď nejezdí tvrdě. Pneumatiky jsou důležitou součástí závodu. Mám teď dvě sady, na kterých jsem absolvoval jedno ostré kolo, a jednu úplně novou. Jsme v dobré pozici. Myslím, že Fernando využil všechny tři sady měkčích pneumatik, což je dobré."

Klíčové bude určit, v jaké fázi nasadit tvrdší gumy. Jou sice o dvě sekundy na kolo pomalejší, ale neodcházejí tak rychle. "Mezi měkkou a tvrdou je velký rozdíl. Zítra uvidíme různé strategie, ale je těžké poznat, kterou vybrat," uzavřel mistr světa z roku 2009.

Další článek: Schumacher měl opět technické problémy, tentokrát je na vině KERS

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.