Hamilton hodlá s vozem experimentovat

Titul má jezdec Mercedesu v kapse, a tak se rozhodl pustit se do prozkoumávání neprobádaných vod. Doufá, že tím pomůže s pracemi pro příští sezonu.
Hamilton hodlá s vozem experimentovat

Lewis Hamilton (3./2.)

Britský pilot si ve Spojených státech vyjel další titul mistra světa. Stejně tak Mercedes má již nějakou dobu v kapse Pohár konstruktérů. Hamilton si proto může v Abú Dhabí dovolit experimentovat a zkoušet nové věci.

„Chci objevovat nepoznané části mého vozu. Jezdím jinak než v předešlých závodech. Je snadné to přepísknout, ale snažím se držet se v mezích. Víme, jaké jsou silné stránky vozu. Ty ale prozkoumávat nechci. Svým způsobem teď svůj vůz a pneumatiky tak trochu zneužívám. Můj jezdecký styl je tím pádem trochu rozvlněný, není to tak uhlazené.

Neřekl bych, že je to zrovna zábava. Je to docela makačka, úmyslně si to trochu ztěžuji. Může to být užitečné do budoucna. Doufám, že přijdeme na něco nového a ve voze neodemkneme něco, co jsme o něm nevěděli,“ řekl Hamilton.

Valtteri Bottas (1./1.)

Finský závodník je jasným vicemistrem světa. Do posledního závodu sezony nastoupil ve slušné formě, jeho výsledky však trochu zastínila kolize s Grosjeanem. Stewardi rozhodli, že na vině byl právě pilot Mercedesu, a Bottase napomenuli.

„Myslel jsem, že vidí, že se ho chystám předjet. Když jsem si uvědomil, že o mně neví, bylo už pozdě a nešlo s tím nic udělat,“ přiznal Bottas.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Za kolizi ve druhém tréninku mohl podle stewardů Bottas. Dostal napomenutí

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
18:42 | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10