Hamilton hodlá s vozem experimentovat

Titul má jezdec Mercedesu v kapse, a tak se rozhodl pustit se do prozkoumávání neprobádaných vod. Doufá, že tím pomůže s pracemi pro příští sezonu.
Hamilton hodlá s vozem experimentovat

Lewis Hamilton (3./2.)

Britský pilot si ve Spojených státech vyjel další titul mistra světa. Stejně tak Mercedes má již nějakou dobu v kapse Pohár konstruktérů. Hamilton si proto může v Abú Dhabí dovolit experimentovat a zkoušet nové věci.

„Chci objevovat nepoznané části mého vozu. Jezdím jinak než v předešlých závodech. Je snadné to přepísknout, ale snažím se držet se v mezích. Víme, jaké jsou silné stránky vozu. Ty ale prozkoumávat nechci. Svým způsobem teď svůj vůz a pneumatiky tak trochu zneužívám. Můj jezdecký styl je tím pádem trochu rozvlněný, není to tak uhlazené.

Neřekl bych, že je to zrovna zábava. Je to docela makačka, úmyslně si to trochu ztěžuji. Může to být užitečné do budoucna. Doufám, že přijdeme na něco nového a ve voze neodemkneme něco, co jsme o něm nevěděli,“ řekl Hamilton.

Valtteri Bottas (1./1.)

Finský závodník je jasným vicemistrem světa. Do posledního závodu sezony nastoupil ve slušné formě, jeho výsledky však trochu zastínila kolize s Grosjeanem. Stewardi rozhodli, že na vině byl právě pilot Mercedesu, a Bottase napomenuli.

„Myslel jsem, že vidí, že se ho chystám předjet. Když jsem si uvědomil, že o mně neví, bylo už pozdě a nešlo s tím nic udělat,“ přiznal Bottas.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Za kolizi ve druhém tréninku mohl podle stewardů Bottas. Dostal napomenutí
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00