Hamilton hájí rozhodnutí nechat start v moci závodníků

FIA od Belgie výrazně omezí komunikaci mezi týmem a jezdcem před začátkem závodu.
Hamilton hájí rozhodnutí nechat start v moci závodníků

Lewis Hamilton se postavil za rozhodnutí omezit komunikaci mezi boxovou zídkou a závodníkem během fáze do startu závodu.

Od letošní Velké ceny Belgie tak týmy od otevření boxové uličky před nájezdem na rošt až po konec zaváděcího kola nebudou smět jezdcům radit s úpravou charakteristik vozu pro startovní proceduru. Starty závodů tedy budou nyní čistě v rukou závodníků.

„Myslím, že to záleží na tom, jak se k tomu postaví,“ řekl Hamilton. „Já jsem spokojený, čím větší kontrola bude v rukou jezdců, tím lépe.

V tuto chvíli jsme to my, kdo povoluje spojku, ale výkonnost je diktována týmem. Oni vám řeknou, jestli máte přidat nebo ubrat na módu pro točivý moment a další takové věci. Někdy to vypočítají správně, jindy ne.“

FIA: Start bude od Spa pod kontrolou jezdce

FIA: Start bude od Spa pod kontrolou jezdce

Hamilton dodal, že nejvíce si starty užíval za doby svého působení ve formuli 3, kdy byla startovní procedura velice prostá.

„Pro mě ty nejlepší starty byly v době, kdy jsem byl ve formuli 3 a měli jste normální spojku,“ řekl. „Bylo to zábavnější, protože jste to měli pod kontrolou, takže pokud to teď (ve F1) nastaví správně, mohlo by to být dobré.“

Další článek: Týmový kolega musí mít respekt a být vtipný, říká Verstappen

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.