Podívejte se na záběry, díky kterým se Hamilton vyhnul penalizaci

Lewis Hamilton byl po kvalifikaci vyšetřován kvůli možnému nezpomalení pod žlutými vlajkami. Penalizaci a ztrátě druhého místa se ale nakonec vyhnul.
Podívejte se na záběry, díky kterým se Hamilton vyhnul penalizaci

Na konci kvalifikace se Valtteri Bottas dostal mimo trať. V daném místě byly krátce vyvěšeny žluté vlajky. Právě v tu dobu místem projel Lewis Hamilton. 

Sportovní komisaři si Hamiltona povolali na kobereček. Jezdec Mercedesu se v daném kole zlepšil, ale v úvahu se bere především čas v daném sektoru, respektive minisektoru (v tomto případě mezi posty maršálu 9 a 10 nebo také zatáčkami 5 a 7).

Hamilton by měl také stewardům vysvětlit opuštění tratě v 10. zatáčce v 15:52 (tedy při svém prvním pokusu v Q3).

Bottas vs. Hamilton 1:0. Mercedes v první letošní kvalifikaci rozdrtil konkurenci

Bottas vs. Hamilton 1:0. Mercedes v první letošní kvalifikaci rozdrtil konkurenci

Hamilton bez trestu

Sportovní komisaři nakonec Hamiltonovi smazali jeho první pokus ve třetí části kvalifikace. Jeho druhý pokus byl ale rychlejší, takže pořadí a výsledky se nezměnily. 

Pokud jde o pozdější incident, Hamilton se penalizaci vyhnul. Brit po kvalifikaci uvedl, že si myslel, že byl Bottas jen mírně široký v zatáčce a vrátil se hned na trať. V místě byl navíc zvířený prach.

Penalizaci se ale nakonec Hamilton vyhnul z jiného důvodu. Video prokázalo, že v místě byly signalizovány současně zelené i žluté vlajky, takže jezdec obdržel protichůdnou signalizaci. S ohledem na to se sportovní komisaři rozhodli netrestat.

Důkazy

Formule 1 v noci ještě zveřejnila video, které zachycuje celou situaci. Nejdříve byla signalizována žlutá vlajka a následně zelená ještě před místem incidentu:

Pěkně je situace vidět na tomto obrázku:

Foto: Getty Images/ Peter Fox

Další článek: Je nepřijatelné, aby Hamilton vydělával 40 milionů a ostatní 100 tisíc, říká Grosjean