Hamilton doufá, že o mistrovi světa nerozhodne smůla

Vedoucí muž průběžného pořadí Lewis Hamilton doufá, že v souboji o titul mistra světa formule 1 s jeho týmovým kolegou z Mercedesu Nicem Rosbergem nesehraje svou roli v posledním závodě sezóny v Abú Zabí smůla.
Hamilton doufá, že o mistrovi světa nerozhodne smůla

Před rozhodujícím závodem sezóny vede Brit před Rosbergem o 17 bodů. Hamilton přitom doufá v čistý souboj mezi oběma piloty.

„Mluví se o tom, jak je to dlouho od chvíle, kdy jsem vyhrál titul. Upřímně mám ale pocit, že znovu bojuji o svůj první titul mistra světa,” řekl Hamilton.

„Jistě, jsem starší a možná i trochu moudřejší než jsem byl předtím. Od roku 2008 jsem se hodně naučil, jsem ale pořád ten stejný jezdec. Jsem stále stejně hladový, mám stejnou vůli vyhrát a letos do toho dávám všechno.”

Hamilton: Tohle je má nejlepší sezóna

Hamilton: Tohle je má nejlepší sezóna

„Na mé cestě jsem zažil vzestupy i pády, nikdy jsem se ale nevzdal. Ať už se stalo cokoliv, vždy jsem se dokázal probojovat zpět a můj přístup pro tento závod se nemění.”

Hamilton na okruhu Yas Marina vybojoval v letech 2009 a 2012 pole position, kvůli technickému problému však ani v jednom z těchto závodů neviděl cíl. V roce 2011 si pak dojel pro vítězství.

„Na okruhu v Abú Zabí mám dobré výsledky,” hodnotí Hamilton. „Loňský rok byl vlastně jediný, kdy jsem nestartoval z první řady nebo jsem nedojel na stupních vítězů.”

„V průběhu let jsem tu měl ale i smůlu, hlavně v roce 2012. Doufám, že smůla tentokrát nebude hrát svou roli a vím, že tým pracoval naplno, aby k tomu nedošlo. Cítím se uvolněný, sebejistý a připraven vyhrát.”

Další článek: Lotterer už za Caterham závodit nechce

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.