Hamilton dostal Vettela pod tlak, se závodem je spokojen

Pilot McLarenu byl velmi blízko vítězství, to si ale nakonec Vettel s náskokem šesti desetin uhlídal. Hamiltona to však netrápí a výsledek ho potěšil.
Hamilton dostal Vettela pod tlak, se závodem je spokojen

"S dneškem nemůžeme být nespokojeni. Tým po celý víkend i při pitstopech odvedl fantastickou práci a umožnil nám bojovat. Výborně jsme odstartovali a mohli jsme se držet red bullů, zvláště pak Marka. Fernando je totiž trochu zdržoval. Jak závod pokračoval, měli jsme hodně dobrou rychlost. Seba ale bylo velmi těžké předjet. Byl ohromně silný v rychlých zatáčkách a v poslední zatáčce měl neuvěřitelný přítlak.

Dal jsem tomu všechno, abychom získali co nejvíce bodů. Udržení druhého místa je skvělé. Odvedli jsme skvělou práci, když vezmeme v úvahu, že Red Bull disponuje o poznání silnějším vozem. Oproti poslednímu závodu jsme se zlepšili, což je báječné. Nedokázal jsem se ho držet v zatáčkách číslo tři, devět a v poslední zatáčce. V důsledku toho jsem nemohl dostaterně využít systém DRS. Jsem ale spokojený s výkonem, který jsme s Jensonem odvedli. Je pozitivní, že jsme za daných podmínek schopní vyvíjet na Red Bull tlak," řekl Hamilton.

Ztráta Jensona Buttona na Vettela již byla značná. Mistru světa z roku 2009 to nicméně stále stačilo na třetí příčku.

"První kolo byla katastrofa. Špatně jsem odstartoval a v první zatáčce přede mnou byla další tři nebo čtyři auta. Ve třetí zatáčce byli všichni širocí. Bylo to frustrující. Jakmile jsme nabrali rychlost, bylo to dobré. Byl to zábavný závod a umístění na stupních vítězů je skvělé. Bylo by zajímavé vědět, jak by to vypadalo, nebýt nepovedeného začátku. Ani jsme se nemuseli rozhodovat, jestli zvolit strategii tří zastávek. Nakonec se opravdu vyplatila," řekl Button.

Další článek: Velkou cenu Španělska vyhrál Vettel po těsném souboji s Hamiltonem

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.