Hamilton dosáhl letos poprvé na stupně vítězů | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Foto: Getty Images / Chris Graythen

Hamilton dosáhl letos poprvé na stupně vítězů

Lewis Hamilton ve Velké ceně Španělska dosáhl na první stupně vítězů v letošní sezóně formule 1, když dojel třetí.

Sedminásobný mistr světa na startu ztratil jednu pozici, když se před něj - a ještě před Landa Norrise a Maxe Verstappena startující z první řady - dostal jeho týmový kolega George Russell.

V cíli nakonec Hamilton na stupních vítězů doplnil vítězného Verstappena a druhého Norrise. Pro Brita jsou to první stupně vítězů od loňského závodu v Mexiku.

„Byl to dobrý den a dobrý víkend. Musím poděkovat týmu, protože při zastávkách v boxech a při strategii pracovali velmi dobře,“ řekl Hamilton.

„Bohužel, stejně jako Lando jsem měl špatný start a ztratil jsem. Nevím, jestli bych se s lepším startem dokázal držet kluků vpředu, myslím ale, že bychom nebyli tak vzadu jako jsme dojeli.“

V závěru závodu předjel Hamilton týmového kolegu Russella a dostal se na stupně vítězů. Pomohla mu k tomu také měkká sada pneumatik, kterou pro poslední stint nazul. Russell vsadil na tvrdé.

„Takový byl plán od začátku. Nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, že bych jel na tvrdé sadě. Odjel jsem závod na strategii měkká-střední-měkká.“

Russellův slibný začátek

Do první zatáčky je to od startu na Katalánském okruhu 594 metrů. Během nich dokázal Russell překonat tři soupeře.

Ze čtvrtého místa se posunul do vedení. První místo si ale neužil dlouho, už o dvě kola později jej o vedení připravil Verstappen a do konce závodu se před Russella vrátili také Norris s Hamiltonem, které rovněž předjel na startu.

Ačkoliv tedy v prvním kole vydělal tři pozice, závod nakonec dokončil na místě, na kterém startoval.

„Dnes se proti nám postavilo několik věcí. Pomalá zastávka mě trochu srazila v prostředním sektoru, na konci jsem musel zastavit trochu dříve. Ta tvrdá sada pneumatik byla špatná,“ řekl Russell.

„Věděli jsme, že třetí nebo čtvrté místo bylo maximem a museli jsme uchránit ten výsledek. Jsem trochu zklamaný, že nestojím na pódiu, ale Lewis odvedl skvělou práci.

„(V dalších několika závodech) budeme útočit na vítězství. Max a Lando odvádí skvělou práci a jsou stále před námi. Rakousko bude možná složitější, v minulosti jsme se tu trápili, dalším velkým testem bude Silverstone.

„Cítíme, že máme formu a jasný směr, jakým musíme jít, abychom udělali další velký krok.“

Doporučujeme

Články odjinud