Hamilton dnes kritikům zavřel ústa, Button se trápil

Po startu z konce startovního roštu se Lewis Hamilton dokázal během GP Španělska probojovat až na osmé místo. Jenson Button měl problémy s autem, skončil devátý.
Hamilton dnes kritikům zavřel ústa, Button se trápil

Dosud byl Lewis Hamilton vždycky kritizován za svůj agresivní přístup k pneumatikám. Dnes ale dokázal sedmadvacetiletý Brit odjet celý závod jen na dvě zastávky v boxech. S pneumatikami zacházel dokonce ještě lépe než jeho týmový kolega Jenson Button.

"Lidé vždycky kritizují můj agresivní styl jízdy. Doufám tedy, že tohle alespoň některým z nich dokázalo, že se mýlí a že dokážu pečovat o pneumatiky,"  říká Hamilton.

"Je velmi jednoduché jet na sto procent, odrovnat pneumatiky a "zabít " si závod hloupými chybami. Dnešek byl ale o tom, že jsem měl sám sebe pod kontrolou, byl jsem klidný a rozvážný."

"Byl jsem jediný, kdo jel na dvě zastávky v boxech, i když mi všichni říkají, jak moc agresivní je můj styl jízdy a o kolik lepší je můj týmový kolega při práci s pneumatikami. Myslím, že dnešek je dobrou ukázkou toho, že se možná pletli," podotkl mistr světa z roku 2008.

Velké pochvaly se Hamilton dočkal i od Martina Whitmarshe: "Neudělám žádnou chybu, když řeknu, že Velká cena Španělska 2012 byla jedním z nejpůsobivějších závodů, které kdy Lewis odjel." Ve svém prohlášení nezapomněl šéf McLarnu poblahopřát ani kolegům od Williamsu a především pak samotnému vítězi dnešního závodu.

Jenson Button odstartoval do Velké ceny Španělska z desátého místa, závod ale dokončil až za Lewisem Hamiltonem , který startoval z konce startovního roštu. Brit si během celého víkendu stěžoval na nedostatek rychlosti a na špatné vyvážení svého monopostu.

"Posledních pár závodů bylo naše tempo v závodě velmi dobré, ale teď jsem se opravdu trápil s autem jako takovým. Nejde jen o jednu věc, cítil jsem, že mám prostě velmi malou přilnavost," říká Button.

"Obvykle jsem v péči o pneumatiky dobrý. Slušná konzistence je věc, na které vždycky hodně pracuju, ale teď to prostě dělat nemůžu, nevím proč. Momentálně se s autem opravdu hodně trápím.  Není to něco, co by se dalo spravit přes noc."

"Myslel jsem si, že máme na lepší výsledek, než je tohle. Všechno je v pořádku, pokud kolem mě nikdo není, ale jakmile se dostanu do provozu, nemůžu pneumatiky udržet zahřáté. Nevím, proč tomu tak je. Točím volantem úplně stejně jako všichni ostatní, ale v tuhle chvíli to tak prostě nevypadá," povzdechl si mistr světa z roku 2009. 

Další článek: Šanci na lepší umístění sebraly jezdcům Red Bullu neplánované pitstopy

14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00