Hamilton dělá za Monakem tlustou čáru, v Kanadě chce vyhrát

Lewis Hamilton bude muset na okruhu v Kanadě hájit své prvenství v šampionátu.
Hamilton dělá za Monakem tlustou čáru, v Kanadě chce vyhrát

Hamilton mohl do Kanady přijíždět s pohodlným náskokem 27 bodů. Kvůli chybě v závěru GP Monaka, kdy jako jediný ze špičky zajel do boxů, je to ale jen 10 bodů.

„Myslím, že vše, co bylo potřeba říct k Monaku, již bylo řečeno,“ říká Hamilton. „Pro mě i tým to samozřejmě bylo zklamání. Ale my se z toho poučili a půjdeme společně kupředu, tak jako vždy.“

„Chci se jen vrátit zpět a odrazit se. Těžko bych si pro to mohl přát lepší místo, než je Montreal. Je to vždy jeden z mých nejoblíbenějších víkendů. Závodění je fantastické, město je skvělé a davy jsou nadšené.“  

„Ne vždy jsem měl v Kanadě štěstí, ale také jsem tam nikdy nedojel mimo pódium. Mám na okruh dobré vzpomínky, včetně mého prvního vítězství. Vím, že mám auto a tým, abych to dokázal znovu, takže nebudu usilovat o nic menšího.“

Foto: Getty Images / Peter J Fox

Další článek: Mallya je proti zákaznickým vozům

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.