Hamilton: Dal jsem do toho všechno, a mám dva body. Jsem zklamaný.

Bída v podání Mercedesu pokračovala i v nedělním závodě. Nico Rosberg dokončil Velkou cenu Itálie 2013 na šestém místě, jeho týmový kolega Lewis Hamilton na místě devátém.
Hamilton: Dal jsem do toho všechno, a mám dva body. Jsem zklamaný.

Po sobotní nevydařené kvalifikaci Mercedes doufal, že mu v nedělním závodě bude do karet hrát alespoň počasí, totiž že trať v italské Monze pořádně zkropí déšť. Přání se stáji ale nevyplnilo, a tak závodníkům nezbylo nic jiného než potrápit se ještě jednou na suchu.

Smůla v podání Lewise Hamiltona pak navíc pokračovala ještě dál. Po neúspěšné sobotní kvalifikaci a startu ze dvanáctého místa se pilot hned v úvodu závodu musel potýkat s pomalu klesajícím tlakem v pneumatice, což ho donutilo změnit svoji závodní strategii, a ještě k tomu s velkými problémy v rádiové komunikaci se svými inženýry na boxové zídce.

"Je to skoro jako řídit slepý," komentoval Hamilton své problémy. "Jednoduše nevíte, kde jsou ostatní, kdy máte zajet do boxů, kdy na to máte tlačit, kdy máte šetřit pneumatiky… Všechno si to musíte řídit sám a doufat v to nejlepší," vysvětlil.

Výsledek závodu je pro mistra světa z roku 2008 zdrcujícím i přesto, že velkou cenu musel odjet v takto ztížených podmínkách. "Jsem devátý a měli jsme být o hodně víc vpředu, takže jsem ze sebe zklamaný. Pokazil jsem to už v kvalifikaci a teď už nebylo možné to dohnat. Vydal jsem ze sebe všechno. Je to hodně těžké, když jste úplně vyšťavení, protože jste ze sebe vydali všechnu energii kvůli dvěma bodům," řekl zklamaný Hamilton.

"Tým odvedl skvělou práci, to se mi tenhle víkend nepovedlo. Musím odtud odjet, znovu se dát do správné formy a zkusit to napravit v příštím závodě. Celkově to tento víkend byla katastrofa," sypal si popel na hlavu pilot.

"Nebyl to zrovna jeden z našich nejlepších víkendů," připojil se s kritikou Hamiltonův týmový kolega Nico Rosberg. "Je to opravdu škoda, protože rychlost auta vypadala v závodě fakt dobře. Nepovedlo se nám však proměnit to v náš prospěch kvůli problémům ze včerejška," vysvětlil Němec.

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Hamilton, nejrychlejší zastávku měl Rosberg

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.