Hamilton: Dal jsem do toho všechno, a mám dva body. Jsem zklamaný.

Bída v podání Mercedesu pokračovala i v nedělním závodě. Nico Rosberg dokončil Velkou cenu Itálie 2013 na šestém místě, jeho týmový kolega Lewis Hamilton na místě devátém.
Hamilton: Dal jsem do toho všechno, a mám dva body. Jsem zklamaný.

Po sobotní nevydařené kvalifikaci Mercedes doufal, že mu v nedělním závodě bude do karet hrát alespoň počasí, totiž že trať v italské Monze pořádně zkropí déšť. Přání se stáji ale nevyplnilo, a tak závodníkům nezbylo nic jiného než potrápit se ještě jednou na suchu.

Smůla v podání Lewise Hamiltona pak navíc pokračovala ještě dál. Po neúspěšné sobotní kvalifikaci a startu ze dvanáctého místa se pilot hned v úvodu závodu musel potýkat s pomalu klesajícím tlakem v pneumatice, což ho donutilo změnit svoji závodní strategii, a ještě k tomu s velkými problémy v rádiové komunikaci se svými inženýry na boxové zídce.

"Je to skoro jako řídit slepý," komentoval Hamilton své problémy. "Jednoduše nevíte, kde jsou ostatní, kdy máte zajet do boxů, kdy na to máte tlačit, kdy máte šetřit pneumatiky… Všechno si to musíte řídit sám a doufat v to nejlepší," vysvětlil.

Výsledek závodu je pro mistra světa z roku 2008 zdrcujícím i přesto, že velkou cenu musel odjet v takto ztížených podmínkách. "Jsem devátý a měli jsme být o hodně víc vpředu, takže jsem ze sebe zklamaný. Pokazil jsem to už v kvalifikaci a teď už nebylo možné to dohnat. Vydal jsem ze sebe všechno. Je to hodně těžké, když jste úplně vyšťavení, protože jste ze sebe vydali všechnu energii kvůli dvěma bodům," řekl zklamaný Hamilton.

"Tým odvedl skvělou práci, to se mi tenhle víkend nepovedlo. Musím odtud odjet, znovu se dát do správné formy a zkusit to napravit v příštím závodě. Celkově to tento víkend byla katastrofa," sypal si popel na hlavu pilot.

"Nebyl to zrovna jeden z našich nejlepších víkendů," připojil se s kritikou Hamiltonův týmový kolega Nico Rosberg. "Je to opravdu škoda, protože rychlost auta vypadala v závodě fakt dobře. Nepovedlo se nám však proměnit to v náš prospěch kvůli problémům ze včerejška," vysvětlil Němec.

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Hamilton, nejrychlejší zastávku měl Rosberg

16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).
16. září | Hamilton měl při restartu problém s brzdami, ze kterých se kouřilo a dokonce vyšlehl plamen. Tým uvedl, že to bylo způsobené nižším chlazením brzd kvůli profilu okruhu.

24 hodin Le Mans

Čtvrtek 17. září 2020
1. trénink 10.00–13.00
2. trénink 14.00–17.00 (ES2)
Kvalifikace 17.15–18.00 (ES2)
3. tréninik 20.00–00.00 (ES1)
Pátek 18. září 2020
4. trénink 10.00–11.00 (ES1)
Hyperpole 11.30–12.00 (ES1)
Sobota 19. září 2020
Warm-up 10.30-10:45 (ES1)
Start závodu 14.30 (ES1)