Hamilton chtěl od malička jezdit na motorkách, ale dostal motokáru

Lewis Hamilton naznačil, že se jeho kariéra mohla vyvíjet jinak, kdyby jeho otec vyslyšel vánoční přání a koupil motorku.
Hamilton chtěl od malička jezdit na motorkách, ale dostal motokáru

"Jsem fanatik do motorek, vždy jsem byl," prozradil o sobě britský pilot Mercedesu na svém blogu na stránkách BBC. "Vlastně to jsem chtěl dělat, než jsem začal s motoristickými závody."

"Když jsem byl dítě a blížily se Vánoce, otec se mě zeptal, co chci, a já vždy řekl, že motorku. Pořád jsem o ni žádal a on říkal, že je to moc nebezpečné a koupil mi místo ní motokáru. Ale motorky zůstávají mojí vášní."

Věnovat se jim může až poslední dobou. "Když mám volný čas, často jezdím do Colorada. Mám tam pár motorek a jezdím na nich mimo cesty a tak podobně, dělám to, co jsem nesměl, když jsem byl mladší."

Další sen si splnil před několika dny v Le Mans. "Takže pro mě bylo hodně vzrušující, když jsem minulý víkend poprvé navštívil závod MotoGP. Nikdy dřív jsem neměl příležitost a hrozně jsem po tom toužil. Byl to neuvěřitelný zážitek."

"Setkal jsem se s Valentinem Rossim a Jorgem Lorenzem, pro mě jsou to ti nejlepší jezdci. Od chvíle, kdy jsem začal sledovat MotoGP, byl Rossi ten nejlepší, takže bylo skvělé se s ním konečně setkat."

"Charisma a osobnost, které u něj vidíte v televizi, byly úplně stejné, když jsem se s ním setkal. Byl jsem v úžasu. Šéf týmu Monster Yamaha Randy Mamola, který sám dřív ve své době závodil, mě svezl na skútru do všech zatáček, ukázal mi všechny věci, o kterých jsem dřív třeba nevěděl. Bylo to tak pohodové, vidět jiný svět."

Další článek: Williams zvažuje přestup k Mercedesu

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?