Hamilton chtěl od malička jezdit na motorkách, ale dostal motokáru

Lewis Hamilton naznačil, že se jeho kariéra mohla vyvíjet jinak, kdyby jeho otec vyslyšel vánoční přání a koupil motorku.
Hamilton chtěl od malička jezdit na motorkách, ale dostal motokáru

"Jsem fanatik do motorek, vždy jsem byl," prozradil o sobě britský pilot Mercedesu na svém blogu na stránkách BBC. "Vlastně to jsem chtěl dělat, než jsem začal s motoristickými závody."

"Když jsem byl dítě a blížily se Vánoce, otec se mě zeptal, co chci, a já vždy řekl, že motorku. Pořád jsem o ni žádal a on říkal, že je to moc nebezpečné a koupil mi místo ní motokáru. Ale motorky zůstávají mojí vášní."

Věnovat se jim může až poslední dobou. "Když mám volný čas, často jezdím do Colorada. Mám tam pár motorek a jezdím na nich mimo cesty a tak podobně, dělám to, co jsem nesměl, když jsem byl mladší."

Další sen si splnil před několika dny v Le Mans. "Takže pro mě bylo hodně vzrušující, když jsem minulý víkend poprvé navštívil závod MotoGP. Nikdy dřív jsem neměl příležitost a hrozně jsem po tom toužil. Byl to neuvěřitelný zážitek."

"Setkal jsem se s Valentinem Rossim a Jorgem Lorenzem, pro mě jsou to ti nejlepší jezdci. Od chvíle, kdy jsem začal sledovat MotoGP, byl Rossi ten nejlepší, takže bylo skvělé se s ním konečně setkat."

"Charisma a osobnost, které u něj vidíte v televizi, byly úplně stejné, když jsem se s ním setkal. Byl jsem v úžasu. Šéf týmu Monster Yamaha Randy Mamola, který sám dřív ve své době závodil, mě svezl na skútru do všech zatáček, ukázal mi všechny věci, o kterých jsem dřív třeba nevěděl. Bylo to tak pohodové, vidět jiný svět."

Další článek: Williams zvažuje přestup k Mercedesu

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00