Hamilton chtěl bojovat s Rosbergem, tomu selhala technika

Lewis Hamilton udělal další krok k zisku letošního titulu, když vyhrál Velkou cenu Ruska. Nico Rosberg po technickém problému závodu nedokončil.
Hamilton chtěl bojovat s Rosbergem, tomu selhala technika

Hamilton by sice uvítal, kdyby mohl v Soči svézt s Rosbergem přímý souboj, i přesto je ale rád, že dosáhl svého 42. vítězství v kariéře, čímž překonal Ayrtona Sennu.

„Byl jsem docela natěšený, protože jsme na začátku byli s Nicem celkem blízko sebe a myslel jsem, že tu budeme bojovat,“ řekl vítěz závodu.

„Pro tým je škoda, že přišel o jeden vůz. Přál jsem si, aby se mě držel i Sebastian, mohli bychom tak udělat závod pro diváky.“

„Je to výjimečný okamžik přeskočit Ayrtona. Bez tohoto skvělého týmu by se mi to nepovedlo. Jsem nesmírně hrdý na to, že jsem jeho součástí.“

Klepněte pro větší obrázek

Rosberg si po startu udržel vedení, v 7. kole však vyjel mimo trať a Hamilton se dostal do čela. Záhy se ukázalo, že za Rosbergovým výletem nestála jezdecká chyba, ale technický problém s plynovým pedálem. Německý pilot byl po závodě zklamaný.

„Není příjemné, když máte problém s plynovým pedálem, je to celkem starost,“ řekl Rosberg.

„Plynový pedál se posouval směrem ke mně, takže nakonec jsem musel úplně zvedat nohu, abych nepřidával plyn.“

„Nemohl jsem kvůli tomu zatáčet, protože jsem se kolenem dotýkal volantu. Je neuvěřitelné, že se něco takového může stát.“

I přesto, že Rosberg dnes i díky Hamiltonově vítězství v boji o letošní titul znovu výrazně ztratil, ještě letošní sezónu neodepisuje.

„Teď o tom nepřemýšlím. Jsem jen zklamaný, takže o tom budu přemýšlet později. Nikdy ale nic neodepisuji.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene, Lars Baron

Další článek: Změny pravidel od roku 2017 jsou téměř hotové

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00