Hamilton chtěl, aby mu tým pomohl dostat se před Rosberga

Lewis Hamilton se po vyjetí safety caru v týmovém rádiu rozčiloval, že ho tým nezavolal do boxů o kolo dříve.
Hamilton chtěl, aby mu tým pomohl dostat se před Rosberga

Adrian Sutil rozbíjí svůj vůz a na trati se objevuje safety car. Většina pilotů míří do boxů. To bylo poměrně logické. Pirelli avizovalo první a jedinou zastávku právě okolo 30. kola. Piloti mají většinou dohodu s týmem na „okně“, ve kterém má už smysl do boxů, v případě vyjetí zpomalovacího vozu, zajet.

Hamilton ve Španělsku porušil interní předpisy

Hamilton ve Španělsku porušil interní předpisy

K mechanikům zamířili také oba piloti Mercedesu a výměna pneumatik proběhla při double pit stopu bez problémů. Hamiltonovi se to ale nelíbilo.

„Proč jsme mě nezavolali do boxů? Měl jsem zajet do boxů, ale věděl jsem, že to neuděláte”, rozčiloval se Hamilton v rádiu. Brit doufal, že ho tým zavolá do boxů dříve, než jeho týmového kolegu a to už v okamžiku, kdy se trosky Sutila válely po trati ale safety car ještě v akci nebyl.

Hamilton tak patrně doufal, že by se díky tomuto „manévru“ dostal před Rosberga. Zastávka až společně s ním mu totiž nikterak neublížila, zůstal na druhém místě.

„Když jsem jezdil za McLaren, měli jsme dva stratégy a cílem toho mého bylo získat ten nejlepší výsledek pouze pro mě”, prohlásil Hamilton v rozhovoru pro Sky Sports.

„Bohužel máme jednoho člověka pro celkovou strategii a je skvělý, ale jeho role je taková, že se musí dívat na jezdce číslo 1 a druhý jezdec musí do boxů až jako druhý.”   

Toto Wolff ale podobné prakticky odmítá. „Rozhoduje vůz vpředu, takové je pravidlo. Pilot o tom nerozhoduje.”

Niki Lauda zase v rozhovoru připustil, že emoce v Mercedesu pořádně přetékají, ale to je podle něj normální. To jediné, co musí tým v současné době udělat, je zajistit, aby se to nevymklo z rukou.

Diskuze (76) Další článek: Vettela v Monaku zradilo turbo
15. listopadu | Lewis Hamilton musel korigovat svá slova o Indii... odkaz
15. listopadu | Rob Smedley by se po odchodu z Williamsu mohl vrátit zpět do Ferrari.
14. listopadu | Fernando Alonso bude mít tým v sérii Formula Renault Eurocup
14. listopadu | Bývalý šéf Porsche ve WEC Andreas Seidl by mohl zamířit do F1 do vedení některého z týmů. Není ale jasné, kterého...

GP Abú Dhabí 2018

Pátek 23. listopadu 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 24. listopadu 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 25. listopadu 2018
Závod 14.10