Hamilton: Chci víc titulů, ale čas mi utíká

Lewis Hamilton začíná mít obavy, že se do historie formule 1 nezapíše tak, jak by chtěl. Potřebuje víc úspěchů.
Hamilton: Chci víc titulů, ale čas mi utíká

Mistr světa z roku 2008 se nikdy netajil tím, že by se jednou chtěl zařadit mezi legendy formule 1. Je přesvědčený, že k tomu potřebuje víc titulů, ale kariéra není nekonečná.

"Čas utíká," řekl v rozhovoru pro Driving Magazine. "Je to pět let, co jsem vyhrál šampionát. Když jsem byl v nižších kategoriích, vyhrál jsem šampionát každý rok nebo každý druhý rok."

"Je tu mnoho jezdců, kteří šampionát nevyhráli, takže jsem vděčný, že mám alespoň jeden, i když je teď jeden méně prestižní, jelikož tolik lidí vyhrálo šampionát. Teď jste mimořádní, když vyhrajete dva, tři nebo čtyři."

"Já stárnu a v tomto sportu nemám věčnost. Takže určitě začínám myslet na to, jak chci, aby na mě lidé vzpomínali. Chci být známý jako tvrdý a přímý jezdec."

Hamilton naznačil, že touha po dalším titulu byla jedním z důvodů, proč opustil McLaren.

"Přišel jsem do formule 1 a téměř jsem vyhrál ve svém prvním roce, pak jsem vyhrál v druhém roce," připomněl. "Od té doby jsem nikdy neměl auto, abych mohl bojovat. Auto dělá velký rozdíl, takže jen marníte své nejlepší roky."

Další článek: Naše šestiválcové motory nejsou nejdražší, říká Renault

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon