Hamilton: Chci víc titulů, ale čas mi utíká

Lewis Hamilton začíná mít obavy, že se do historie formule 1 nezapíše tak, jak by chtěl. Potřebuje víc úspěchů.
Hamilton: Chci víc titulů, ale čas mi utíká

Mistr světa z roku 2008 se nikdy netajil tím, že by se jednou chtěl zařadit mezi legendy formule 1. Je přesvědčený, že k tomu potřebuje víc titulů, ale kariéra není nekonečná.

"Čas utíká," řekl v rozhovoru pro Driving Magazine. "Je to pět let, co jsem vyhrál šampionát. Když jsem byl v nižších kategoriích, vyhrál jsem šampionát každý rok nebo každý druhý rok."

"Je tu mnoho jezdců, kteří šampionát nevyhráli, takže jsem vděčný, že mám alespoň jeden, i když je teď jeden méně prestižní, jelikož tolik lidí vyhrálo šampionát. Teď jste mimořádní, když vyhrajete dva, tři nebo čtyři."

"Já stárnu a v tomto sportu nemám věčnost. Takže určitě začínám myslet na to, jak chci, aby na mě lidé vzpomínali. Chci být známý jako tvrdý a přímý jezdec."

Hamilton naznačil, že touha po dalším titulu byla jedním z důvodů, proč opustil McLaren.

"Přišel jsem do formule 1 a téměř jsem vyhrál ve svém prvním roce, pak jsem vyhrál v druhém roce," připomněl. "Od té doby jsem nikdy neměl auto, abych mohl bojovat. Auto dělá velký rozdíl, takže jen marníte své nejlepší roky."

Další článek: Naše šestiválcové motory nejsou nejdražší, říká Renault

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.