Hamilton chce z formule 1 odejít jako mistr světa

Lewis Hamilton by jednou rád z formule 1 odešel jako mistr světa.
Hamilton chce z formule 1 odejít jako mistr světa

„Myslím, že skončit jako mistr světa je sen každého sportovce, a já ho mám také," řekl Lewis Hamilton pro Sport Bild.

Hamilton vloni podepsal dvouletou smlouvu, která skončí na konci příštího roku. Zatím to však nevypadá, že by Brita čekala poslední sezóna v královně motorsportu. Hamilton chce v závodění pokračovat. 

„Je to jedno z témat, o kterých budeme během zimy mluvit. Zatím to nemáme v plánu, protože jsme byli v posledních měsících zaneprázdněni. Nebude to na dlouho, ale určitě zůstanu.“

V historii F1 se nestalo příliš často, že by jezdec odcházel s titulem v kapse. Poslední, komu se to povedlo, byl Nico Rosberg v roce 2016. Svůj záměr skončit ve formuli 1 oznámil na tiskové konferenci FIA pár hodin předtím, než převzal trofej pro mistra světa.

Před Rosbergem se odchod na absolutním vrcholu povedl Alainu Prostovi v roce 1993. Francouzská legenda se tehdy vrátila do F1 po roční přestávce. Prost získal další titul a poté odešel.

Spolupráce s Schumacherem

Lewis Hamilton je u Mercedesu od roku 2013, i když sám uvádí výrazně dřívější datum – předtím působil u McLarenu, což byl v podstatě také Mercedes. Ten současný stojí na základech, které po svém návratu do F1 položil Michael Schumacher. Hamilton bude nyní spolupracovat s jeho synem.

„Mick je velký talent. Pro Mercedes je přínosem. Je to německý jezdec a jeho otec byl dříve s Mercedesem úzce propojen.“

Hamilton si však není jistý, jak moc bude v příštím roce spoléhat na Schumacherův přímý přínos.

„S třetím jezdcem už vlastně tak úzce nespolupracujete. Je to hodně práce na simulátoru a ne jako dřív, i když budeme stále týmovými kolegy.“

Další článek: Ocon by mohl mít přezdívku ministr obrany, říká Szafnauer

Témata článku: , ,

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00