Hamilton chce v rámci nové smlouvy s Mercedesem méně cestovat a být více s blízkými

Lewis Hamilton řekl, jakou má představu o nové smlouvě s Mercedesem ve formuli 1. Brit chce více pracovat z domova a méně cestovat na akce mezi jednotlivými závody.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Hamilton chce v rámci nové smlouvy s Mercedesem méně cestovat a být více s blízkými | Foto: Getty Images / Clive Mason

Čerstvému mistrovi světa F1 po letošní sezóně skončí smlouva u Mercedesu, se kterým získal šest ze svých sedmi titulů. Očekává se ale, že nová smlouva o prodloužení spolupráce bude brzy podepsána.

V rozhovoru pro BBC 35letý Hamilton přiznal, že chce mít více času na sebe a své další aktivity.

„Rád bych zůstal, chci tu být a stále se cítím mladý. Stále mám energii a jsem hladový po úspěchu. Letošní rok například ukázal, že můžete pracovat z domu. Jsem si proto jistý, že tu bude spousta schůzek přes Zoom, než abych musel být osobně přítomen, což znamená méně létání,“ řekl Hamilton.

„Čas strávený s příteli a rodinou je nejdůležitější. Pokud začneme více cestovat, chci s sebou někam vzít rodinu a vytvořit si s nimi vzpomínky a slavit s nimi. Letos jsem je nemohl vidět, to na tom bylo nejtěžší.“

Hamilton přiznal, že jednal s Ferrari. Titul rytíře si prý nezaslouží

Hamilton přiznal, že jednal s Ferrari. Titul rytíře si prý nezaslouží

Formuli 1 čekají poslední tři závody letošní sezóny, které se pojedou ve třech následujících víkendech za sebou. Na jednání o novém kontraktu by proto podle šéfa Mercedesu Tota Wolffa mohl být čas až po skončení sezóny, ačkoliv Mercedes si již zajistil Pohár konstruktérů a Hamilton jezdecký titul.

Hamilton chce ve F1 zůstat také pro „velký boj za rasovou rovnost a diverzitu“. Hamilton v létě oznámil svůj záměr založit komisi pro podporu rozmanitosti v motorsportu.

„Chcete, aby si lidé tu pozici zasloužili. Nikdo ji nechce jen tak, nechceme vytvořit pozici, která by týmy jen nutila najímat lidi a menšiny jen proto, aby byla zaplněna. Chceme vytvořit příležitost pro ty, kteří mají skutečné vzdělání a získali to právo (být tam),“ řekl Hamilton.

„Nejprve chci zjistit, co je skutečný problém, abychom jej mohli efektivně napravit. Spolupracuji s Královskou strojírenskou akademií v Londýně, máme tuto neuvěřitelnou komisi. Skvělí lidé, všichni jsou akademici, někteří pracují v černošských komunitách, někteří v politice.

„Tento výzkum, který provádíme, se snaží pochopit, proč se o předměty STEM (věda, technologie, strojírenství a matematika) uchází málo mladých černošských dětí. Jaké jsou ty bariéry?“

Hamilton vytváří problém, který neexistuje, říká Andretti. Nad černým mercedesem kroutí hlavou

Hamilton vytváří problém, který neexistuje, říká Andretti. Nad černým mercedesem kroutí hlavou

Další článek: Až s příchodem Neweyho nás přestali brát jako párty tým, říká šéf Red Bullu