Hamilton chce speciální pneumatiky pro Mexiko, Pirelli ho nevyslyší

Lewis Hamilton si po závodě v Mexiku stěžoval na kluzký povrch a vyzval Pirelli, aby připravilo speciální pneumatiky pro tento závod.
Hamilton chce speciální pneumatiky pro Mexiko, Pirelli ho nevyslyší

V Mexiku byl nový povrch, nižší teploty a také docela vlhko. Jezdci si proto po celý víkend stěžovali na nedostatek gripu.

„Myslím, že bychom měli mít pro tento závod speciální pneumatiky, protože potřebujeme větší přilnavost,“ řekl po závodě Hamilton.

Pirelli ale s největší pravděpodobností jeho výzvu neuposlechne, i když příští rok zřejmě přiveze měkčí sady – využít bude moci i novou ultraměkkou.

Letos se Pirelli drželo konzervativního přístupu, který u nových okruhů má. „Je to vždy velmi těžké, když přijedete na nový okruh,“ řekl Paul Hembery pro Autosport. „Nikdy nevíte, jak bude povrch reagovat a tohle byl první závod.“

„Když se podíváte zpět na Austin, první rok to tam bylo hodně hladké, podobně jako tady. Ale Austin je hodně využíván v posledních několika letech, takže se to dramaticky změnilo. Soči je na tom podobně, ale není moc využívané, takže tam zůstal povrch velmi kluzký.“

Foto: Pirelli

Další článek: Skončí Lauda ve vedení Mercedesu?

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.