Hamilton chce příští rok nechat di Restu u Force Indie

Anthony Hamilton plánuje pro Paula di Restu, jemuž dělá manažera, kariéru u top týmu. Ale ještě příští rok by měl zůstat u Force Indie.
Hamilton chce příští rok nechat di Restu u Force Indie

Di Resta ve formuli 1 letos debutoval, ale velmi rychle si udělal dobré jméno. V prvních dvou závodech bodoval a dokáže konkurovat mnohem zkušenějšímu týmovému kolegovi Adrianu Sutilovi.

"Sutila poráží pravidelně a mě to nepřekvapuje," chválil svého jezdce Anthony Hamilton v rozhovoru pro Eurosport. "To musí dělat. Jeho hlavním cílem vždy bylo týmu vozit body a učit se. Není zaměřený na svého kolegu nebo nějakou konkrétní oblast."

Di Restu zná Hamilton od chvíle, kdy bylo skotskému jezdci sedm let. Na motokárách závodil spolu se synem svého manažera Lewisem. Do formule 1 se dostal trochu nezvykle přes DTM jako chráněnec Mercedesu. Do cestovních vozů zamířil proto, že neměl peníze na kariéru v monopostech.

"Paul je komplexní pilot," hodnotil Hamilton. "Jeho pokrok? Je to prosté, je jako dobrý žák. Dělá si své domácí úkoly a zkoušky zvládá na výbornou, jednu za druhou. Pro něj je formule 1 další zkouška. Co se týče osobnosti, tak bych řekl, že je jeden z nejklidnějších pilotů, které jsem kdy potkal. Myslím, že bude patřit mezi nejlepší. Velmi dobře komunikuje, hodně si věří, chápe, co pro něj dělají lidé v týmu a naslouchá jejich radám."

Di Resta podává přesvědčivé výkony, a proto mu jeho manažer plánuje kariéru na vrcholu formule 1. Pro příští rok je ale v top týmech obsazeno, pokud nedojde k nějakému překvapení. Logicky se nabízí, že by Skot mohl nahradit Michaela Schumachera u Mercedesu, až se bývalý mistr světa rozhodne definitivně ukončit závodní kariéru.

"Myslím, že by měl Paul zůstat v roce 2012 u Force Indie, aby prokázal svoji loajalitu a dobře se naučil práci pilota formule 1. Ale skutečně si myslím, že dřív nebo později na jeho dveře zaklepe top tým," dodal Hamilton.

Další článek: Button: McLaren měl v posledních dvou závodech na vítězství

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00