Hamilton byl v závodě rychlejší, přiznal Rosberg

Jezdce Mercedesu nezastavil v získání dvojitého vítězství ani déšť, když ve Velké ceně Japonska vyhrál Lewis Hamilton před Nicem Rosbergem.
Hamilton byl v závodě rychlejší, přiznal Rosberg

Rosberg přišel o vedení ve 29. kole, kdy jej v první zatáčce vnějškem překonal jeho kolega Hamilton, který se udržel na první pozici až do cíle a připsal si osmé letošní vítězství.

„Měl jsem mnohem více rychlosti než Nico a není to jednoduchý okruh na to, abyste jeli za někým, naštěstí jsem se v poslední zatáčce dokázal dostat celkem blízko,” řekl Hamilton.

„V poslední zatáčce se dostával do lehkého přetáčivého smyku a i díky DRS jsem se dostal vedle něj. Byl jsem si jistý vyvážením svého vozu a držel se toho. Po tom momentu se změnil celý můj přístup, útočil jsem a útočil, mohl jsem pak volit rozdílné stopy. Nakonec to ale neskončilo tak, jak jsem doufal. Modlím se za Bianchiho a jeho rodinu,” dodal k dramatickému závěru závodu Brit.

Druhý v cíli Rosberg přiznal, že dnes na Hamiltona neměl. Mistr světa z roku 2008 podle něj odvedl lepší práci.

„Celkově vzato dnes Lewis odvedl lepší práci a vítězství si zaslouží. Když to všechno uvážíte - náročné podmínky, ztráta sedm bodů na Lewise, jsou i horší věci,” prohlásil po závodě Rosberg.

Rosbergovi dnes nesedělo zejména nastavení vozu. „Nebyl jsem vůbec spokojen s vyvážením, měli jsme ale více méně stejné nastavení. Lewis musel mít stejné problémy s přetáčivostí. Snažil jsem se nastavit vyvážení, musíme se na to ale ještě kouknout. Myslím, že jsem se s tím více potýkal. Přetáčivost, nemám ji rád.”

Další článek: Massa: Křičel jsem, aby závod zastavili