Hamilton: Byl to můj první špatný rok za celou kariéru, to není hrozné

Lewis Hamilton uznal, že se mu letošní sezóna nevydařila, ale vzhledem k výkonům a úspěchům z předchozích let to nepovažuje za tragédii.
Hamilton: Byl to můj první špatný rok za celou kariéru, to není hrozné

"Když hrajete golf, míváte špatné dny a prohrajete," přirovnával Hamilton v rozhovoru pro Reuters. "Můžete mít jen jeden špatný den, já jsem měl špatný rok. Není to tak hrozné mít špatný rok vzhledem k tomu, že závodím od osmi let. Byl to můj první nevydařený rok, což podle mě není tak špatné vzhledem k tomu, čím si procházím. Nemyslím, že se mi dařilo špatně, když jsem tady."

Hamilton letos poprvé ve formuli 1 podlehl týmovému kolegovi, Jenson Button už má jistotu, že bude letos bodově lepším jezdcem McLarenu. "Je mi jedno, jestli skončil přede mnou, protože chceme vyhrát šampionát," komentoval Hamilton.

Podle šéfa McLarenu Martina Whitmarshe ale budou Button a Hamilton tvrdě bojovat o vítězství v Brazílii, protože každý letos vyhrál tři Grand Prix, takže čtvrtý triumf by byl dalším odlišujícím prvkem. "Oba je znám dost dobře, abych věděl, že budou chtít být tím jezdcem, který sezónu zakončil se čtyřmi výhrami," uvedl.

Hamilton ale nesouhlasí. "Není to tak. Oba chceme vyhrát, ale nezáleží na tom, jestli ho získá on nebo já. Tak jako tak bychom zakončili sezónu nahoře," dodal.

Button na druhé straně přiznal, že pro něj není Hamiltonova porážka úplně bezcenná. "Musíte vyhrávat závody, získat víc bodů než týmový kolega a během závodních víkendů pravidelně odvádět dobrou práci," řekl. "Potřebujete trochu všeho a je příjemné dokončit sezónu před týmovým kolegou."

"Není to snadné, když je vaším týmovým kolegou Lewis Hamilton, protože on je extrémně rychlý, ale my jsme letos spolu měli dobré souboje. Já si z toho odnáším souboje, které jsme letos měli, tu soutěživost mezi námi. A do kontaktu jsme se dostali jen jednou."

"Jsem tu ve skvělém týmu. Ve formuli 1 si to užívám, je příjemné bojovat vpředu s ostatními mistry světa. Těším se na poslední závod, snad to bude dobrá tečka za sezónou, pak to začne příští rok všechno znovu od začátku."

Další článek: Pirelli ujišťuje, že přípravy na sezonu 2012 jdou podle plánu

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10