Hamilton: Byl to můj první špatný rok za celou kariéru, to není hrozné

Lewis Hamilton uznal, že se mu letošní sezóna nevydařila, ale vzhledem k výkonům a úspěchům z předchozích let to nepovažuje za tragédii.
Hamilton: Byl to můj první špatný rok za celou kariéru, to není hrozné

"Když hrajete golf, míváte špatné dny a prohrajete," přirovnával Hamilton v rozhovoru pro Reuters. "Můžete mít jen jeden špatný den, já jsem měl špatný rok. Není to tak hrozné mít špatný rok vzhledem k tomu, že závodím od osmi let. Byl to můj první nevydařený rok, což podle mě není tak špatné vzhledem k tomu, čím si procházím. Nemyslím, že se mi dařilo špatně, když jsem tady."

Hamilton letos poprvé ve formuli 1 podlehl týmovému kolegovi, Jenson Button už má jistotu, že bude letos bodově lepším jezdcem McLarenu. "Je mi jedno, jestli skončil přede mnou, protože chceme vyhrát šampionát," komentoval Hamilton.

Podle šéfa McLarenu Martina Whitmarshe ale budou Button a Hamilton tvrdě bojovat o vítězství v Brazílii, protože každý letos vyhrál tři Grand Prix, takže čtvrtý triumf by byl dalším odlišujícím prvkem. "Oba je znám dost dobře, abych věděl, že budou chtít být tím jezdcem, který sezónu zakončil se čtyřmi výhrami," uvedl.

Hamilton ale nesouhlasí. "Není to tak. Oba chceme vyhrát, ale nezáleží na tom, jestli ho získá on nebo já. Tak jako tak bychom zakončili sezónu nahoře," dodal.

Button na druhé straně přiznal, že pro něj není Hamiltonova porážka úplně bezcenná. "Musíte vyhrávat závody, získat víc bodů než týmový kolega a během závodních víkendů pravidelně odvádět dobrou práci," řekl. "Potřebujete trochu všeho a je příjemné dokončit sezónu před týmovým kolegou."

"Není to snadné, když je vaším týmovým kolegou Lewis Hamilton, protože on je extrémně rychlý, ale my jsme letos spolu měli dobré souboje. Já si z toho odnáším souboje, které jsme letos měli, tu soutěživost mezi námi. A do kontaktu jsme se dostali jen jednou."

"Jsem tu ve skvělém týmu. Ve formuli 1 si to užívám, je příjemné bojovat vpředu s ostatními mistry světa. Těším se na poslední závod, snad to bude dobrá tečka za sezónou, pak to začne příští rok všechno znovu od začátku."

Diskuze (65) Další článek: Pirelli ujišťuje, že přípravy na sezonu 2012 jdou podle plánu
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00