Hamilton by uvítal návrat Mercedesu ke stříbrnému zbarvení

Lewis Hamilton by uvítal, kdyby se Mercedes v budoucnu rozhodl se svým monopostem formule 1 vrátit k tradičnímu stříbrnému zbarvení. Podle sedminásobného mistra světa by to tým neodradilo od úsilí o zlepšení rozmanitosti ve společnosti, kterému mělo pomoci současné černé zbarvení.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Hamilton by uvítal návrat Mercedesu ke stříbrnému zbarvení | Foto: Getty Images / Charles Coates

Mercedes přešel z tradičního stříbrného na černé lakování před sezónou 2020 v reakci na celosvětovou kampaň proti rasismu. Černá barva převládá na monopostech Mercedesu také v letošní sezóně, pro příští rok by se ale tým mohl vrátit ke stříbrné.

Pro posledních šest podniků se přelakovat své monoposty na černou rozhodl Mercedes také ve formuli E. V letošní sezóně ale už v šampionátu elektrických formulí závodí znovu ve stříbrné.

Hamilton jako jediný pilot černé pleti ve formuli 1 je nejvýraznější osobností v boji o větší diverzitu a rovnost v motorsportu. Založil také komisi, která měla zlepšit reprezentaci černochů v motorsportu ve Velké Británii.

Hamilton zakládá komisi, která má podpořit diverzitu v motorsportu

Hamilton zakládá komisi, která má podpořit diverzitu v motorsportu

„Původně to byly stříbrné šípy. Když jsem se vloni zeptal, zda bychom mohli udělat auto černé pro určitou symboliku a to, co hodláme dělat, pokud jde o podporu, nečekal jsem, že to vydrží tak dlouho. A přenesli jsme to i do další sezóny, což je úžasné,“ řekl Hamilton.

„Pokud se to vrátí, bude to příjemná změna. Neodrazuje nás to od změn, které interně provádíme, protože i nadále prosazujeme diverzitu, a to i ve spolupráci se všemi partnery.

„Dokonce i s UBS, přišly malé děti a my se snažili inspirovat další generaci z různých prostředí. Máme dobrý program, takže to neudělá rozdíl.“

Mercedes ukázal nové zbarvení. Kvůli boji proti rasismu bude letos černé

Mercedes ukázal nové zbarvení. Kvůli boji proti rasismu bude letos černé

Mercedes vloni v prosinci představil program Accelerate 25. Jde o plán na pět let s cílem, aby 25 % všech nových zaměstnanců v týmu pocházelo z nedostatečně zastoupených skupin.

Hamilton spolu s Mercedesem letos v červenci na základě doporučení Hamiltonovy komise založili charitativní organizaci Ignite, která se zaměřuje na zvýšení množství talentovaných lidí z různých prostředí, kteří chtějí vstoupit do motorsportu a rozvíjet svou kariéru.

Váš názor Další článek: Týmy F1 vítají povinnost od příští sezóny nasadit nováčky do tréninků
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00