Hamilton by se rád zařadil mezi Loeba, Rossiho a Schumachera

Navzdory ne zcela vydařeným zimním testům má Lewis Hamilton pořád stejný cíl, chce získat další tituly, a ne jen pár.
Hamilton by se rád zařadil mezi Loeba, Rossiho a Schumachera

Britský šampión z roku 2008 by se rád zařadil mezi legendy motorsportu, které vyhrály ve svých královských kategoriích sedm titulů, což jsou Sébastien Loeb v rallye, Michael Schumacher ve formuli 1 a Valentino Rossi v MotoGP. Italský závodník na dvou kolech má celkově dokonce devět titulů, protože dva získal ještě v nižších kubaturách.

"Nemám žádné číslo, omezení neexistují, chci tolik titulů, kolik budu moci získat za dobu, co tu budu," řekl Hamilton. "Podívejte se na legendární závodníky Loeba, Rossiho a Michaela, hrozně rád bych k nim patřil."

"Neříkám, že chci osm (dalších) titulů. Vždy jsem chtěl vyhrát tři tituly jako Ayrton Senna, vždy jsem ho chtěl napodobit. To by bylo pro začátek," pokračoval se smíchem. "Vyhrát druhý šampionát je už tak dost těžké, takže se teď soustředíme na tento cíl."

Vyhlídky na další titul ale nemá Hamilton v letošní sezóně zatím nejlepší, protože McLaren přiznal, že mu zimní přípravy nevyšly. Svůj vůz od Barcelony značně přepracoval a doufá, že se přiblížil čelu startovního pole o více než sekundu.

"Vyhrál jsem závod v každé sezóně, do které jsem nastoupil," připomněl Hamilton. "Vždy jsme se dokázali dát dohromady, ať už byly okolnosti jakékoliv, a vyhrávali jsme závody."

"Tento víkend možná nebudu stát v první řadě, ale to neznamená, že později - za jeden, dva, tři nebo čtyři závody - nebudeme moci bojovat o další vítězství. Je to první závod a nikdo neví, co dokáží ostatní. Nevíme, jaká je skutečná rychlost našeho vozu. A už vůbec ne jak je na tom s těmi posledními úpravami."

Další článek: GP Austrálie 2011 - přípravy