Hamilton by rád zakončil sezónu posledním vítězstvím pro KERS

McLaren bude bránit třetí pozici v šampionátu před Ferrari.
McLaren se díky výsledku z GP Brazílie posunul na třetí místo v klasifikaci šampionátu a Lewis Hamilton ho chce pojistit vítězstvím v posledním závodě sezóny. Minimálně na rok z formule 1 zmizí KERS, takže by šlo i o důstojné loučení s tímto systémem.

"Měli jsme fantastickou druhou polovinu sezóny a bylo by perfektní zakončit rok vítězstvím," řekl Hamilton. "Znamenalo by to pro nás motivaci na zimu a povzbuzení pro sezónu 2010."

"Podle všeho by pro nás mělo být Abú Zabí další dobrou tratí. Je tam mnoho pomalých zatáček, které vedou na dlouhé rovinky, což je výhodné pro KERS. Jelikož to asi bude poslední závod pro KERS, bylo by skvělé ho poslat pryč perfektním výsledkem."

"Bylo by to vhodné loučení pro všechny inženýry, kteří pracovali tak tvrdě, aby byl systém Vodafone McLaren Mercedesu ten nejlepší."

Poslední závod pro McLaren jede zřejmě také Heikki Kovalainen, jehož by mohl v příštím roce nahradit Kimi Räikkönen, či dokonce podle posledních spekulací Daily Mailu Jenson Button.

"V Brazílii jsem odjel velmi dobrý závod a jsem odhodlaný přidat v Abú Zabí bodované umístění, abychom si zajistili třetí místo v poháru konstruktérů," uvedl Kovalainen. "Podle toho, co jsem viděl, tak trať vypadá celkem dobře. Na začátku je několik rychlých zatáček, ale pak je to pomalé, ke konci je technický úsek."

I když je o obou titulech již rozhodnuto, bronzovou příčku v šampionátu nemá McLaren jistou. Proto má v Abú Zabí o co bojovat.

"Sice jsme v Brazílii překonali Ferrari a posunuli se na třetí místo v šampionátu konstruktérů, ale máme náskok jen jeden bod a zbývá jeden závod, což znamená, že do Abú Zabí jedeme plně soustředění na maximální bodový zisk, abychom si svojí pozici konsolidovali," uvedl šéf týmu Martin Whitmarsh.

Norbert Haug připomněl, že v posledních sedmi závodech nezískal nikdo víc bodů než Lewis Hamilton a tým McLaren.
Další článek: Novým prezidentem FIA se stal Jean Todt

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...