Hamilton: Button mi starosti nedělá, stačí mi se soustředit

Loňská porážka od Jensona Buttona vrásky na čele Lewisi Hamiltonovi nedělá, protože věří, že když bude podávat své maximální výkony, týmového kolegu bez problémů překoná.
Hamilton: Button mi starosti nedělá, stačí mi se soustředit

Hamilton loni poprvé ve své kariéře ve formuli 1 podlehl týmovému kolegovi, ale není to pro něj důvod si na Buttona letos připravit něco zvláštního.

"Ne, to mi starosti vůbec nedělá," řekl pro Telegraph. "Vzhledem k loňskému roku, kdy jsem podle mě nepodával své nejlepší výkony a stejně jsem... Když se podíváte na kvalifikace, jak to bylo? 13:6 (duel s Buttonem)? Moje výkony byly celkem dobré."

"A to jsem v kvalifikacích necítil, dokonce ani když jsem získal pole position, že bych byl na 100 procentech toho, co dokážu. A v závodech to bylo ještě méně. Ale cítím, že když budu letos v závodech stoprocentní, nemusím mít vůbec žádné obavy."

Hamilton je přesvědčený, že letošní sezónu po mentální stránce zvládne, dostal velkou lekci. "Loni jsem neměl pohromadě všechny díly skládačky," vysvětloval. "Nevěděl jsem, kam se poděly jednotlivé díly. Byly chvíle, kdy jsem se měl ve voze rozhodnout, a když jsem to udělal, udělal jsem to špatně."

"Byly chvíle, kdy jsem řešil moc věcí najednou. Až moc věcí, které jsem načal, jsem nedokončil, až moc otázek zůstalo otevřených. Často jsem byl myšlenkami jinde. Chvílemi bylo mé soustředění na méně než 90 procentech. Já si myslím, že jsem ty věci, které byly špatně, napravil. Mám čistý stůl, nic nevisí ve vzduchu, nic mi nedělá starosti."

Další článek: Za nevzhledné nosy vozů si můžou týmy samy, namítá FIA